Etički menadžment - diplomski

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Poruka
VS1 Nije na vezi
Posting Freak

Poruka: 5,344
Poruka: #1
Etički menadžment - diplomski
Nizu slozenih zahteva koji se postavljaju pred menadzere treba dodati i potrebu primene nacela etike.Bez postovanja visokih etickih standarda ,domet privrednog razvoja je ogranicen,a zivot ljudi tezak.Bez vizije razvoja,s jedne strane,i etickih standarda,s druge,drustvo nema pravu buducnost;to vazi i za pojedince.Za razliku od ostalih zivih bica ljudi mogu da zamisljaju i planiraju svoj nacin zivota.Zato sto mozemo da zamisljamo i da biramo,mozemo i da pogresimo.Zbog toga je potrebno da posteno zivimo i radimo.To zivotno saznanje iumece zivljenja naziva se etika.

Etika dolazi od grcke reci ethos sto znaci obicaj,navika ili cud.Etika je filozofska disciplina koja ispituje smisao i ciljeve moralnih htenja,osnovne kriterijume za moralno vrednovanje,kao i uopste zasnovanost i izvor morala.To jest etika podrazumeva skup moralnih vrednosti i standarda kojima se definise pozeljno ponasanje.Dakle,etika kao nauka o moralu nema samo zadatak da upozna ljude sa tim sta je to moral i koje su njegove osnovne komponente, vec i da zauzme kriticki stav prema postojecoj moralnoj praksi.

Predmet proucavanja etike je moral,odnosno aktivnost i praksa koja uzima u obzir vaznost dobroga i loseg ,kao i pravila koja regulisu te aktivnosti.Kao teorija morala,etika se bavi njegovim izvorima ,razvojem ,principima i normama ljudskog ponasanja ,utvrdjujuci pravila moralnog ,koja se objedinjuju u eticki kodeks.Francuski filozof Montesquie napisao je ove opsteljudske eticke reci:”Kada bih znao nesto sto bi za mene moglo biti korisno,a stetilo bi mojoj porodici,ja bih to izbacio iz svog duha.Kada bih znao nesto korisno za svoju porodicu,a to ne bi bilo korisno za moju domovinu,ja bih pokusao to da zaboravim.Kada bih znao nesto korisno za svoju domovinu,a bilo bi stetno za Evropu,odnosno kada bi to bilo korisno za Evropu,a stetno za ljudski rod-ja bih to smatrao zlocinom,posto sam nuzno covek,a slucajno Francuz”1

Sadržaj:
UVOD 2
1. DRUŠTVENA I POSLOVNA ODGOVORNOST 4
1.1.STA JE TO DRUSTBENA ODGOVORNOST? 4
1.2.DRUSTVENA ODGOVORNOST KOMPANIJA 6
1.3. DRUŠTVENA ODGOVORNOST KOMPANIJA U SRBIJI 10
1.4. INSTITUCIONALNA OSNOVA POSLOVNE I DRUSTVENE 12
ODGOVORNOSTI 12
1.5. STRATEGIJA DRUŠTVENE ODGOVOORNOSTI 14
2. POSLOVNA ETIKA 16
2.1. POJAM I DEFINICIJA POSLOVNE ETIKE 16
2.1.1 Poznate etičke nedoumice 17
2.2. NAČINI PODSTICANJA ETIČKOG PONAŠANJA 18
2.3. NIVOI ETIČKIH PITANJA U POSLOVANJU 21
2.4.MULTINACIONALNE KORPORACIJE I ETIKA 23
2.4.1. Islamsko etično bankarstvo 25
3. KRITERIJUMI ZA VREDNOSTI I STANDARDE 26
PONAŠANJA PREDUZEĆA 26
3.1. PRISTUPI UPRAVLJANJU ETIČKIM PONAŠANJEM 26
PREDUZEĆA 26
3.1. ETIČKO RAZMIŠLJANJE 28
3.2. VREDNOVANJE POSLOVNE ETIKE 29
3.3. KRITERIJUMI ZA ORGANIZACIONE VREDNOSTI 30
I STANDARDE 30
3.4. SVRHA ETIČNOG PONAŠANJA 32
4. FAKTORI MENADŽERSKE ETIKE 33
4.1. INDIVIDUALNI FAKTORI LIČNOSTI I SOCIJALIZACIJE 34
4.1.1. Etičke filozofije i ideologije odlučivanja 34
4.1.2. Istorija etičkog odlučivanja 35
4.2. ORGANIZACIONI FAKTORI 35
4.3. FAKTORI OKRUŽENJA 36
4.4. INTEGRATIVNI MODEL ETIČNOG PONAŠANJA 38
U ORGANIZACIJAMA 38
5. UPUTSTVO ZA ETIČKI MENADŽMENT 39
5.1. PRAKTIČNI PREDLOZI ZA ETIČKI MANADŽMENT 41
5.1.1. Individualna dimenzija etičkog uticaja 42
5.1.2. Uticaj grupe i kolega 42
5.1.3. Organizacione strategije za etičku obuku 43

PORUČITE RAD NA OVOM LINKU >>> SEMINARSKI
maturski radovi seminarski radovi maturski seminarski maturski rad diplomski seminarski rad diplomski rad lektire maturalna radnja maturalni radovi skripte maturski radovi diplomski radovi izrada radova vesti studenti magistarski maturanti tutorijali referati lektire download citaonica master masteri master rad master radovi radovi seminarske seminarski seminarski rad seminarski radovi kvalitet kvalitetni fakultet fakulteti skola skole skolovanje titula univerzitet magistarski radovi

LAJKUJTE, POZOVITE 5 PRIJATELJA I OSTVARITE POPUST
02:47 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Nova tema  Odgovori 

Verovatno povezane teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: zadnja poruka
  Etički kodeksi promocije lekova - diplomski VS1 0 845 17-06-2013 02:49 PM
zadnja poruka: VS1
  Internacionalni menadžment sa posebnim osvrtom na prodaju automobila - diplomski Dzemala 0 981 30-07-2011 02:16 PM
zadnja poruka: Dzemala
  Menadžment informacionih sistema - diplomski Dzemala 0 759 18-04-2011 12:17 AM
  Menadžment informacionih sistema - diplomski derrick 0 1,450 02-04-2011 03:25 PM
zadnja poruka: derrick
  Menadžment u kompanijama orijentisanim na inovacije - diplomski Dzemala 0 1,681 27-01-2011 02:28 AM

Skoči na forum: