C++ - informatika

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA
 
Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
Autor Poruka
Vesnica Nije na vezi
Posting Freak
*****

Poruka: 2,567
Pridružen: May 2010
Poruka: #1
C++ - informatika
Maturski, seminarski i diplomski radovi iz informatike.

-Programski jezik c++ je viši programsi jezik koji je razvijen za objektno orijentirano programiranje i bio je prvotno razvijen u Bell Labs (laboratorij telekomunikacijske tvrtke Bell) pod rukovodstvom Bjarne Stroustropa tokom 1980-tih kao proširenje programskom jeziku C, te mu je originalno ime bilo „C with classes“
-C++ je programski jezik različitih dijalekta,kao sto jezik ima različite dijalekte. U C++ dijalekti ne postoje zbog toga što netko živi u Dalmaciji ili Slavoniji, već zato što postoje niz različiti komplailera.
-Svaki od tih kompailera je malo drugačiji
-Svaki kompailer će imati neke nestandardne funkcije (te funkcije su slične različitom slengu u različitim dijelovima države). Ponekad korištenje nestandardnih funkcija će stvoriti problem kada pokušate komplairati source kod sa različitim kompailerom.
-U ovom seminaru koristimo standardi C++ kod tako da ne bi trebalo imati problema sa modernim kompailerima.

STRUKTURA PROGRAMA U C++

-Možda najbolji način da se nauči raditi u nekom programskom jeziku jest da se počne s pisanjem programa. Tako ćemo i mi, stoga, evo naš prvi program.
// moj prvi program u C++
#include<iostream>
Using namespace std:
Int main( )
{
cout<<< “ Mi zelimo full bodova iz seminara J !“;
Return 0;
}

Ovo je jedan od najjednostavnijih programa koji se mogu napisat u c++, ali neke najosnovnije stvari koje svaki c++ program ima. Pogledat ćemo liniju koda i objasniti svaku.

• //moj prvi program u C++
Ovo je komentar. Sve linije koje počinju sa dvje kose crte (//) su smatrani kao komentari i nemaju nikakav utjecaj na ponašanje programa. Programer ih može koristiti kao kratka objašnjenja ili proučavanja unutar sourca koda. U našem slučaju, linija je kratki opis što je naš program

• #include<iostream>
Linija koja počinje s znakom ljestve (#) je predprocesorska naredba. Takve linije nisu obične koda sa nekim izrazom, već indikator za predprocesor kompailera. U našem naredba #include <iostream> poziva iz predprocesora iostream standardnu datoteku. Ova specifična datoteka uključuje deklaracije standardnih ulazno-izlaznih biblioteka u c++, a uključena je zbogsvoje funkcionalnosti koja će biti kasnije korištena u programu.

• using namespace std;
Svi elementi standardne c++ biblioteke su deklarirani unutar onog što se zove namespace, namespace sa imenomstd.

Kako bismo pristupili njezinoj funkcionalnosti moramo deklarirati ovaj izraz koji ćemo koristiti.

Ova linija koda je dosta česta u C++ programima koji koriste standardne biblioteke, te će se ujedno dosta koristitii u ostalim kodovima ovog seminara.

• int main ()
Ova linija predstavlja početak definicije glavne funkcije. Glavna funkcija je mjesto gdje svi C++ programi počinju svoje izvršavanje, neovisno o mjestu u source kodu. Nema veze da li postoje ostale funkcije sa drugačijim imenima ispred ili iza-naredbe sadržane unutar ove funkcije će uvijek biti prve izvršavane u svakom C++ programu. Iz toga razloga je važno da svi C++ programi imaju main funkciju.
Iza main funkcije slijede par zagradi [()]. To je zato što je to dekleracija funkcije : u C++ ono što razlikuje dekleraciju funkcije od ostalih izraza su ovi parametri. Ponekad, ovi parametri mogu imati listu parametra unutar njih.
Nakon toga imamo simbol {koji nam označava početak bloka naredbi.
• cout<< „ Mi želimo full bodove iz seminara...hehe!};
Ova linija je C++ izjava. Izjava je jednostavan ili složeni izraz koji može stvoriti neki efekt. Ustvari, ova izjava izvodi vizualni efekt u našem prvom programu.
Cout je deklariran u iostream standardnoj datoteci unutar std namespace, te zato morammo dodati tu naredbu i deklarirati je da ćemo ju koristiti kao specifičnu nonamespace naredbu u našem kodu.

• return 0;
return izjava završava main funkciju. Nakon naredbe return može slijediti return kod (u našem slučaju je to 0). U return kodu 0 za main funkciju obično se interpertrira da je program radio kako smo očekivali bez grešaka tijekom izvođenja. Ovo je najučestaliji način kako završiti C++ program.
Nakon toga slijedi simbol } koji označava kraj bloka naredbi.

VARIJABLE

• U slučaju kada želimo sami napisati funkciju, moramo paziti da nam se ime varijable ne poklapa sa nekom od ključnih riječiu C++, jer bi u tom slučaju kompailer pomikešao sa standardnimključnim riječima. A te ključne riječi su:
asm, auto, bool, break, case, catch, char, class, const_cast, continue, default, delete, do, double, dynamic_cast, else, enum, explicit, export, extern, false, float, for, friend, goto, if, inline, int.long, mutable, namespace, ew, operator, private, protectrd, public, register, reinterpret_cast, return, short, signed, sizeof, staic, static_cast, struct, switch, template, this, throw, true, try, typedef, typeid, typename, union, unsigned, using, virtual, void, volatile, wchar_t, while.
• Treba ujedno paziti da je C++ „case sensitive“ programerski jezik, te da RESULT varijabla nije isto što i result varijabla ili Result varijabla. To su 3 različite varijable.
• Deklariranje varijabli
Kako bismo koristili varijablu u C++, moramo ju prvo deklarirati koji će tip podataka biti.
• Sintaksa za deklariranje nove varijable je pisanje specefikatoraili željenog tipa podataka ( nor.Int, bool, float...) nakon čega slijedi ispravno ime identifikatora. Npr.:
Int a
Floatmojbroj;
• Ovo su dvije ispravne deklaracije varijable. Prva deklarira varijablu tipa int sa indetifikatorom a, druga deklarira varijablu tipa flaot sa indetifikatorom mojbroj. Kada se varijablea i mojbroj deklariraju mogu se koristiti kasnije u programu
• Deklariranje varijabli
Kako bismo koristili varijablu u C++, moramo ju prvo deklarirati koji će tip podataka biti.
• Sintaksa za deklariranje nove varijable je pisanje specefikatoraili željenog tipa podataka ( nor.Int, bool, float...) nakon čega slijedi ispravno ime identifikatora. Npr.:
Int a
Floatmojbroj;
• Ovo su dvije ispravne deklaracije varijable. Prva deklarira varijablu tipa int sa indetifikatorom a, druga deklarira varijablu tipa flaot sa indetifikatorom mojbroj. Kada se varijablea i mojbroj deklariraju mogu se koristiti kasnije u programu


PORUČITE RAD NA OVOM LINKU >>> SEMINARSKI
maturski radovi seminarski radovi maturski seminarski maturski rad diplomski seminarski rad diplomski rad lektire maturalna radnja maturalni radovi skripte maturski radovi diplomski radovi izrada radova vesti studenti magistarski maturanti tutorijali referati lektire download citaonica master masteri master rad master radovi radovi seminarske seminarski seminarski rad seminarski radovi kvalitet kvalitetni fakultet fakulteti skola skole skolovanje titula univerzitet magistarski radovi

LAJKUJTE, POZOVITE 5 PRIJATELJA I OSTVARITE POPUST
02:17 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Nova tema  Odgovori 


Verovatno povezane teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: zadnja poruka
  Virtuelna stvarnost - Informatika Dzemala 0 4,004 17-04-2011 02:44 AM
zadnja poruka: Dzemala
  Računarske mreže - Informatika Dzemala 0 2,930 17-04-2011 02:42 AM
zadnja poruka: Dzemala
  Procesori - Informatika Dzemala 0 2,680 17-04-2011 02:38 AM
zadnja poruka: Dzemala
  Open Source - Informatika Dzemala 0 2,576 17-04-2011 02:36 AM
zadnja poruka: Dzemala
  Internet i informacionez tehnologije - Informatika Dzemala 0 2,744 17-04-2011 02:27 AM
zadnja poruka: Dzemala

Skoči na forum: