Gotovi Seminarski Diplomski Maturalni Master ili Magistarski
Analiza pripovetke pokojnikova žena - Borisav Stanković - Verzija za štampu

+- Gotovi Seminarski Diplomski Maturalni Master ili Magistarski (https://www.maturskiradovi.net/forum)
+-- Forum: Obrazovanje (/Forum-obrazovanje)
+--- Forum: Prirodne nauke (/Forum-prirodne-nauke)
+---- Forum: Srpski (/Forum-srpski)
+---- Tema: Analiza pripovetke pokojnikova žena - Borisav Stanković (/Thread-analiza-pripovetke-pokojnikova-%C5%BEena-borisav-stankovi%C4%87)


Analiza pripovetke pokojnikova žena - Borisav Stanković - Dzemala - 21-08-2011 09:16 AM

Maturski, Seminarski , Maturalni i diplomski radovi iz ekonomije: menadžment, marketing, finansija, elektronskog poslovanja, internet tehnologija, biznis planovi, makroekonomija, mikroekonomija, preduzetništvo, upravljanje ljudskim resursima, carine i porezi.


Борисав Станковић, живот и дело

Борисав Станковић је рођен у Врању 1876. године. У родном месту завршава основну школу и матуру. Правни факултет завршава у Београду 1902. године. У Паризу проводи годину дана, да би се по повратку бавио различитим занимањима. Био је контролор, цариник, порезник, као и чиновник Црквеног одељења Министарства просвете. По повлачењу српске војске за време Првог светског рата, заробљен је и одведен у Дервенту. По завршетку рата, постаје чиновник Уметничког одељења Министарства просвете. Умире у Београду, 1927. године.
Станковић је један од најзначајнијих представника српског реализма. Бавио се углавном прозним делом, приповетком и романом. Можемо навести збирке приповедака: Из старог јеванђеља (1898), Стари дани (1902), Божји људи (1902), романе: Нечиста крв (1910), Газда Младен (1927) и недовршени роман Певци, драме: Коштана (1902) и Ташана. Иза њега је остала и књига Под окупацијом, која садржи његове кратке записе и репортаже о животу о окупираном Београду. . .

САДРЖАЈ


Увод......................3
Борисав Станковић, живот и дело
Покојникова жена
Жена у делима Боре Станковића............4
Мотив смрти................6
Простор као симбол................7
Осујећена љубав..................7
Мотив нечистоће...............10

Закључак......................11