07-06-2011, 06:25 PM
Potresna priča jevrejske devojčice Ane Frank. Dnevnik koji je ona vodila iz dana u dan tokom više od dve godine za vreme Drugog svetskog rata i mučnih dana koje je provela u skloništu sa svojom porodicom... "Ana Frank pisala je svoj dnevnik od 12. juna 1942. do 1. avgusta 1944. Sve do proleća 1944. pisala je te zapise za sebe samu. A tada je, slušajući Radio London, čula kako holandski ministar obrazovanja u izbeglištvu govori o tome da bi trebalo sakuplati i posle rata objaviti sve što je napisano o patnjama stanovništva Holandije za vreme nemačke okupacije. Kao na primer naveo je, pored ostalog, i dnevnike. Pod utiskom ovog govora Ana je odlučila da posle rata objavi knjigu zasnovanu na svom dnevniku." - Ema Časar
![[Slika: download.png]](https://www.maturskiradovi.net/forum/seminarski/download.png)