Zvukot kaj denesnite smetaci

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA
 
Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
Autor Poruka
Dzemala Nije na vezi
Posting Freak
*****

Poruka: 8,277
Pridružen: May 2010
Poruka: #1
Zvukot kaj denesnite smetaci
Maturski, Seminarski , Maturalni i diplomski radovi iz ekonomije: menadžment, marketing, finansija, elektronskog poslovanja, internet tehnologija, biznis planovi, makroekonomija, mikroekonomija, preduzetništvo, upravljanje ljudskim resursima, carine i porezi.

Звукот е денес практично неизоставен елемент од секој персонален компјутер. Само пред неколку години се сметаше несоодветно поврзувањето звукот и компјутерот во било кој друг контекст освен во играчки или евентуално во склоп на професионалното работење со музика. Денес ситуацијата е сосема различна, па така сега и канцелариските сметачи се во состојба да произведат сосема пристојна звучна слика. Јасно е дека ваквите компјутери најверојатно ќе користат сеуште звучни картички интегрирани на матичната плоча, но исто така е јасно дека најголемиот број на други корисници ќе имаат цел да купат засебна звучна картичка која ќе воозможи и понапредна звучна функционалност.
Има неколку прични за се поголемата популарност на звукот на компјутерот, а на прво место ке ја ставиме се поголемата улога на компјутерот, не само како иден туку веќе и како сегашен центар за домашна електронска забава. Улогата на компјутерите во сетот на мултимедијалната забава готово станува неизоставна, а особено компјутерот се докажа како одличен медиум за презентација и обработка на аудиовизуеленматеријал. Така, во последните години забележуваме големо издигнување на компјутерите - не само како еден од клучните фактори за растот на популарноста на DVD медиумот, туку практично и како главен фактор во неговото креирање и изработка.
MaturskiRadovi.Net сајт е уште еден напор да ви обезбеди бесплатна, правилното водство кон развојот на вашата индивидуална работа, која може да го симнете само на нашата веб страница ...

Комплетната работа може да се види и / или преземање одапликацијата (а)
Тим http://www.MaturskiRadovi.Net сајт, тимот е мисли на тебе !


Prilog(a)
.pdf  Zvukot kaj denesnite smetaci.pdf (Veličina: 332.75 kb / Preuzimanja: 517)


PORUČITE RAD NA OVOM LINKU >>> SEMINARSKI
maturski radovi seminarski radovi maturski seminarski maturski rad diplomski seminarski rad diplomski rad lektire maturalna radnja maturalni radovi skripte maturski radovi diplomski radovi izrada radova vesti studenti magistarski maturanti tutorijali referati lektire download citaonica master masteri master rad master radovi radovi seminarske seminarski seminarski rad seminarski radovi kvalitet kvalitetni fakultet fakulteti skola skole skolovanje titula univerzitet magistarski radovi

LAJKUJTE, POZOVITE 5 PRIJATELJA I OSTVARITE POPUST
09:11 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Nova tema  Odgovori 


Skoči na forum: