Vizuelizacija na kulturata

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA
 
Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
Autor Poruka
Dzemala Nije na vezi
Posting Freak
*****

Poruka: 8,277
Pridružen: May 2010
Poruka: #1
Vizuelizacija na kulturata
Maturski, Seminarski , Maturalni i diplomski radovi iz ekonomije: menadžment, marketing, finansija, elektronskog poslovanja, internet tehnologija, biznis planovi, makroekonomija, mikroekonomija, preduzetništvo, upravljanje ljudskim resursima, carine i porezi.


Визуелизација на Културата
Една од алтернативните форми за развој на туризмот


Современата култура, вклучувајќи го и балканскиот културен модел во текот на втората половина на 20 тиот век го враќа значењето на тонот, звукот и сликата на која се повеќе се инсистира отколку на сув текст. Што значи тоа? Текстот секако постои, но ја објаснува самата слика и тонот, како нивен придружник. Тој слижи да ни го објасни, да го преведи тонот или сликата, но секако и основен културен израз кој пренесува не само информации, емоции, туку целосен поглед на свет. Нормално, тоа стана можно со воспоставувањето на техничката можност за трајно бележење на звукот и сликата, кои идентично како и самиот текст се пренесуваат и чуваат за прикажување и во иднина.

Едновремено, кога станува збор за истражување на културата, сликата сама по себе во одредени сегменти ни покажува, но не и докажува. Сликата може да биде двосмислена и нејзиното значење да има различни вредности. . .


MaturskiRadovi.Net сајт е уште еден напор да ви обезбеди бесплатна, правилното водство кон развојот на вашата индивидуална работа, која може да го симнете само на нашата веб страница ...

Комплетната работа може да се види и / или преземање одапликацијата (а)
Тим http://www.MaturskiRadovi.Net сајт, тимот е мисли на тебе !


Prilog(a)
.pdf  Vizuelizacija na kulturata.pdf (Veličina: 102.7 kb / Preuzimanja: 634)


PORUČITE RAD NA OVOM LINKU >>> SEMINARSKI
maturski radovi seminarski radovi maturski seminarski maturski rad diplomski seminarski rad diplomski rad lektire maturalna radnja maturalni radovi skripte maturski radovi diplomski radovi izrada radova vesti studenti magistarski maturanti tutorijali referati lektire download citaonica master masteri master rad master radovi radovi seminarske seminarski seminarski rad seminarski radovi kvalitet kvalitetni fakultet fakulteti skola skole skolovanje titula univerzitet magistarski radovi

LAJKUJTE, POZOVITE 5 PRIJATELJA I OSTVARITE POPUST
10:24 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Nova tema  Odgovori 


Skoči na forum: