Virusi i zaštita od niv (makedonski)

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA
 
Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
Autor Poruka
derrick Nije na vezi
Posting Freak
*****

Poruka: 3,096
Pridružen: Jul 2009
Poruka: #1
Virusi i zaštita od niv (makedonski)
Апстракт

Предмет на оваа семинарска работа е малициоизниот софтвер каде почесно место заземаат вирусите . Претставен е историјат за нивното настанување, и околностите кои го условиле настанувањето на вирусите.

Извршена е генерална класификација на малициозниот софтвер, претставен е крајот историјат за секој вирус, и накратко е опишано однесувањето на инфицираните датотеки, а исто така се опишани и неколку начини на отстранување на вирусите.
За подобро сфаќање на вирусите наведен е и еден вирусен код. Исто така направен е и осврт на правната регулатива на овој проблем каде се опишани неколку случаи на судски процеси поради кршење на законот за информатичко работење.

Содржина:

Апстракт...........3
1.Вовед...............4
2.Вируси..............4
3.Структура на вирусот ......7
4.Поделба на вирусите .........8
5.Најпознати вируси..................16
6. I Love You ………...25
7.Како се изработувaaт вирусите..........30
8.Дали компјутерот е заразен.........33
9.Одстранување на вируси ..............35


PORUČITE RAD NA OVOM LINKU >>> SEMINARSKI
maturski radovi seminarski radovi maturski seminarski maturski rad diplomski seminarski rad diplomski rad lektire maturalna radnja maturalni radovi skripte maturski radovi diplomski radovi izrada radova vesti studenti magistarski maturanti tutorijali referati lektire download citaonica master masteri master rad master radovi radovi seminarske seminarski seminarski rad seminarski radovi kvalitet kvalitetni fakultet fakulteti skola skole skolovanje titula univerzitet magistarski radovi

LAJKUJTE, POZOVITE 5 PRIJATELJA I OSTVARITE POPUST
12:36 AM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Nova tema  Odgovori 


Verovatno povezane teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: zadnja poruka
  Rna Virusi maturski Maja 0 1,927 22-08-2012 01:52 PM
zadnja poruka: Maja
  Zaštita na internetu Dzemala 0 1,892 12-08-2011 03:49 PM
zadnja poruka: Dzemala
  Firewall-Zaštita-Računarskih-Sistema Dzemala 0 1,987 11-08-2011 07:45 PM
zadnja poruka: Dzemala
  Seminarski rad - Zaštita RM(Firewalls) erik_bananamen 0 1,495 26-05-2011 12:23 AM
zadnja poruka: erik_bananamen
  Zaštita personalnih računara Dzemala 0 1,829 18-02-2011 12:15 AM
zadnja poruka: Dzemala

Skoči na forum: