Upoznavanje dece sa instrumentima kroz istoriju - diplomski

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Autor Poruka
VS1 Nije na vezi
Posting Freak

Poruka: 5,344
Poruka: #1
Upoznavanje dece sa instrumentima kroz istoriju - diplomski
Inspiraciju za ovu temu dobila sam dok sam bila u poseti, u Debeljači. Sedevši u dnevnom boravku, u sobu su ušli Stefanija i Stefan, nećaci (uzrasta pet i sedam godina). Eržebet je izvadila ploče za gramofon koje čuva odvojeno od svih ostalih stvari, visoko od dohvata ruku dece. U sobi je bila mini linija, sa gramofonom na vrhu i pozvala sam decu da im pokažem kako gramofon funkcioniše, pošto se danas retko može videti. Svima je poznato da računar obavlja mnoge funkcije i da je većina muzičkih dela sa audio preformulisan u mp31 formu; što znači da je u kući dovoljan računar sa cd čitačem i programom za slušanje muzike, kao i par cd-a i Vi ste obezbeđeni. Kao dete namotavala sam audio i video kasete koje je zgužvao kasetofon ili video. Stefania i Stefan kasetu nisu ni videli, to mi je poznato jer ih znam od rođenja i osim u vrtiću ne verujem da su imali priliku da je vide, jer u kući računar imaju već neko duže vreme. Nekada su se zvuci instrumenata mogli čuti samo uživo, na koncertima, operama (koji su bili veliki događaj, za koji su se ljudi znali pripremati po ceo dan; a muzički događaji su trajali satima). Dosetila sam se da bih mogla da napišem nešto više o zvuku i njegovom nastanku, razvoju; o instrumentima i njihovom postanku, kao i da bi aktivnost na ovu temu u vrtiću bila interesantna.Današnja deca imaju izobilje mogućnosti u izboru instrumenata i tehničkih uređaja. Tako sam spojila vezu između istorije i metodike muzičkog vaspitanja.
Muzičko vaspitanje je plansko uticanje na formiranje ličnosti deteta. Cilj joj je da probudi muzičke sposobnosti, maštu i interesovanje, a na prvom mestu je razvoj ljubavi prema muzici. Svaki pojedinac bi trebao postati aktivni slušalac muzike, ljubitelj i poznavalac muzike, a sa uzrastom i učesnik u muzičkim aktivnostima.
Zvuk je sve što čujemo. Nastaje treperenjem nekog elastičnog, čvrstog materijala (žice,strune, metalne ili drvene pločice), ili vazdušnog stuba u cevi, koji u stanju napetosti teže ka stanju mirovanja. Zvuk može biti određen ili neodređen.

SADRŽAJ:

UVOD 2

I TEORIJSKI DEO 4

1.Nastanak muzike i instrumenata i njihov razvoj 5
1.1. Instrumenti prvobitne zajednice 5
1.2. Instrumenti starog veka 6
1.3. Instrumenti Stare Grčke 8
1.4. Instrumenti feudalnog doba (srednji vek) 9
1.5. Instrumenti za vreme renesanse 10
1.6. Instrumenti baroka 11
1.7. Instrumenti za vreme klasicizama 12
1.8. Instrumenti za vreme romantizama 13
1.9. Moderni muzički instrumenti 14

2.Instrumenti 16
2.1. Idiofoni instrumenti 16
2.2. Membranofoni instrumenti 18
2.3. Kordofoni instrumenti 19
2.4. Aerofoni instrumenti 28

3. Značaj muzičkog vaspitanja predškolskog deteta i upotrba instrumenata u vrtiću 35
3.1. Sviranje na dečjim instrumentima (Orfov instrumentarij) 36

II PRAKTIČNI DEO 37
4. Literatura 48
5. Biografija 49

PORUČITE RAD NA OVOM LINKU >>> SEMINARSKI
maturski radovi seminarski radovi maturski seminarski maturski rad diplomski seminarski rad diplomski rad lektire maturalna radnja maturalni radovi skripte maturski radovi diplomski radovi izrada radova vesti studenti magistarski maturanti tutorijali referati lektire download citaonica master masteri master rad master radovi radovi seminarske seminarski seminarski rad seminarski radovi kvalitet kvalitetni fakultet fakulteti skola skole skolovanje titula univerzitet magistarski radovi

LAJKUJTE, POZOVITE 5 PRIJATELJA I OSTVARITE POPUST
09:24 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Nova tema  Odgovori 

Verovatno povezane teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: zadnja poruka
  Privredni razvoj Srbije sa osvrtom na ulogu industrije - diplomski derrick 0 1,418 23-07-2013 11:00 PM
zadnja poruka: derrick
  Sportske aktivnosti i motorčki testovi dece predškolskog uzrasta derrick 0 2,097 23-07-2013 04:51 PM
  Zdravstvena nega dece obolele od insulin zavisne šećerne bolesti derrick 0 1,681 23-07-2013 02:02 PM
  Uloga medicinske sestre u lečenju bolesnika sa povredom glave - diplomski VS1 0 2,374 18-06-2013 12:26 PM
zadnja poruka: VS1
  Biznis plan za restoran sa keteringom - diplomski derrick 0 3,435 03-03-2013 06:09 PM

Skoči na forum: