Upravljanje proizvodnjom -studija slučaja fabrike “sloga” a.d.

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA
 
Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
Autor Poruka
mat.dipl5 Nije na vezi
Member
***

Poruka: 245
Pridružen: Sep 2010
Poruka: #1
Upravljanje proizvodnjom -studija slučaja fabrike “sloga” a.d.
Maturski, Seminarski , Maturalni i diplomski radovi iz ekonomije: menadzment, marketing, finansija, elektronskog poslovanja, internet tehnologija, biznis planovi, makroekonomija, mikroekonomija, preduzetnistvo, upravljanje ljudskim resursima, carine i porezi.


1. UVOD
1.1. Naziv i sedište firm
e

Fabrika građevinske keramike “Sloga” a.d. nalazi se u Petrovaradinu na Bukovačkom putu 5. Osnovana je 1960. godine u istom obliku kao i danas po nemačkoj tehnologiji. Njena površina iznosi 352.484 m2. Pre osnivanja, na tom mestu se nalazila mala ciglana. Karakteristično je da ima dve peći tipa “Lingl” i dva para tunelskih sušara sa ukupno 16 kanala. Nije izgrađena u industrijskoj zoni, već u neposrednoj blizini (200-300 m) kvalitetne sirovine za proizvodnju svog asortimana, a takođe je u blizini velikog centra – Novog Sada, koji je veliki potrošač građevinske keramike poslednjih godina. Iz tog razloga su troškovi transporta niski u odnosu na cenu proizvoda za većinu kupaca. Obzirom da “Sloga” a.d. vrlo često u toku dana preradi i do 300 t sirovine (oko 12 šlepera) njena izgradnja u industrijskoj zoni ne bi bila isplativa.

Ima konkurenciju u blizini - “Stražilovo“. Ova fabrika se bavi proizvodnjom građevinskog materijala i izgrađena je '80-ih godina prošlog veka u Sremskim Karlovcima po novijoj tehnologiji od svog konkurenta. Njenu izgradnju je finansirala “Sloga” a.d. Danas je “Stražilovo“ u vlasništvu korporacije “Našice“.

Delatnost firme

Osnovna delatnost fabrike “Sloga” a.d. je proizvodnja opeke od gline. Već više od 40 godina je renomirani proizvođač građevinske keramike. Do pre nekoliko godina bila je poznata samo po proizvodnji crvene glatke fasadne šuplje opeke i giter blokova, a u poslednjih nekoliko godina proizvodni program čine i reljefna fasadna šuplja opeka, fasadna šuplja opeka fazonska zaobljena sa jedne ili obe strane, šuplja opeka trokanalka, kanalica, fert ispune 14 i 16, kao i pregradni blokovi 10 i 12.

Proizvodni program

Proizvodni program fabrike “Sloga” a.d. čine deset različitih vrsta proizvoda i to su glatka fasadna šuplja opeka, reljefna fasadna šuplja opeka, fasadna šuplja opeka fazonska zaobljena sa jedne ili obe strane, šuplja opeka trokanalka, kanalica, giter blok, pregradni blok 10, pregradni blok 12, fert ispuna 14 i fert ispuna 16.latka fasadna šuplja opeka je cigla (opeka) koja se zida na spoljnu stranu zgrade kao ukras. Ne malteriše se i ne farba. Izrađuje se po standardu JUS B.D1.014 V; 250x120x65-100. Njene dimenzije su: dužina 250±3, širina 120±3 i visina 65±3. Prosečna masa joj je 2,260 kg/komad. Ima 547 komada na paleti, a primenjuje se u izolaciji, oblaganju fasade, pregradnim konstrukcijama i dr. Reljefna fasadna šuplja opeka se, kao i glatka, izrađuje po standardu JUS B.D1.014 V; 250x120x65-100. Dimenzije su joj: dužina 250±3, širina 120±3 i visina 65±3. Prosečna masa joj iznosi 2,260 kg/komad. Ima 547 komada na paleti, a primenjuje se u izolaciji, oblaganju fasade, pregradnim konstrukcijama i dr.


PORUČITE RAD NA OVOM LINKU >>> SEMINARSKI
maturski radovi seminarski radovi maturski seminarski maturski rad diplomski seminarski rad diplomski rad lektire maturalna radnja maturalni radovi skripte maturski radovi diplomski radovi izrada radova vesti studenti magistarski maturanti tutorijali referati lektire download citaonica master masteri master rad master radovi radovi seminarske seminarski seminarski rad seminarski radovi kvalitet kvalitetni fakultet fakulteti skola skole skolovanje titula univerzitet magistarski radovi

LAJKUJTE, POZOVITE 5 PRIJATELJA I OSTVARITE POPUST
06:11 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Nova tema  Odgovori 


Verovatno povezane teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: zadnja poruka
  Upravljanje prihodima, rashodima, budžetom Dzemala 0 2,694 10-08-2011 05:49 PM
zadnja poruka: Dzemala
  Upravljanje ljudskim potencijalima u javnoj upravi profesorXXX 0 2,444 04-05-2011 06:46 PM
zadnja poruka: profesorXXX
  Upravljanje zasnovano na vrednostima Dzemala 0 2,104 05-03-2011 03:21 PM
zadnja poruka: Dzemala
  Upravljanje rizikom projekta-Firma MITV Dzemala 0 2,632 18-10-2010 04:22 PM
zadnja poruka: Dzemala
  Upravljanje proizvodnjom - maturski Dzemala 0 3,441 18-10-2010 04:19 PM
zadnja poruka: Dzemala

Skoči na forum: