Renesansna muzika u Francuskoj

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Autor Poruka
Maja Nije na vezi
Posting Freak

Poruka: 1,234
Poruka: #1
Renesansna muzika u Francuskoj
UVOD

Kroz naše srednjoškolsko obrazovanje, a posebno kroz predmet povijest umjetnosti, obradili smo periode glazbe od samih početaka pa do današnjih dana. Proučavali smo povijesne, društvene, političke, socijalne odrednice pojedinog razdoblja. Nekada mi se činilo da povijest promatramo kroz glazbu. Najviše za ovaj predmet me je vezala znatiželja. Zanimalo me je kako se, od primitivnih zvukova od vremena kada nije postojalo pismo, razvila današnja glazba. Zbog toga sam se opredjelila za izradu maturskog rada iz ovog predmeta.
Po mnogim umjetnicima, a posebno glazbenicima, najljepše, najinsipirativnije, najkreativnije razdoblje u povijesti glazbe je romantizam. Nekako je ono vremenski blizu nama. Najzastupljenija je na svim medijima javnog informisanja. Također, mnogo znamo o njima: biografiju, kako je društveni život uticao na njih, ponekad i kako je nekako djelo nastalo. No, što je s periodima prije renesanse?

Pozivajući se na svoju zanatiželju, pristupila sam izradi ovog rada, nadajući se da ću bolje upoznati renesansu i razbiti mistiku koja ju prati.
Period renesanse je označio prekid sa mračnim srednjim vijekom, ne samo zbog svoje kreativnosti već i zbog povezanosti umjetnosti, znanosti i života. Renesansa je donijela nešto novo i bila je svjesna svoga postojanja te si je nadjela ime „preporod“ .

Sadržaj

UVOD 3
1.1 Renesansa u Europi 5
1.2 Renesansa u Francuskoj 7
1.2.1 Oblici vokalne glazbe u renesansi 8
1.2.2 Oblici instrumentalne glazbe u renesansi 13
1.3 Glazba za lutnju 15
1.3.1 Predstavnci francuske svjetovne popijevke 17
LITERATURA 22

PORUČITE RAD NA OVOM LINKU >>> SEMINARSKI
maturski radovi seminarski radovi maturski seminarski maturski rad diplomski seminarski rad diplomski rad lektire maturalna radnja maturalni radovi skripte maturski radovi diplomski radovi izrada radova vesti studenti magistarski maturanti tutorijali referati lektire download citaonica master masteri master rad master radovi radovi seminarske seminarski seminarski rad seminarski radovi kvalitet kvalitetni fakultet fakulteti skola skole skolovanje titula univerzitet magistarski radovi

LAJKUJTE, POZOVITE 5 PRIJATELJA I OSTVARITE POPUST
04:20 PM
Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Nova tema  Odgovori 

Verovatno povezane teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: zadnja poruka
  Goticka skulptura u Francuskoj Vesnica 0 2,885 20-05-2010 07:45 PM
zadnja poruka: Vesnica

Skoči na forum: