Primena na IT alatkite

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA
 
Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
Autor Poruka
Dzemala Nije na vezi
Posting Freak
*****

Poruka: 8,277
Pridružen: May 2010
Poruka: #1
Primena na IT alatkite
Maturski, Seminarski , Maturalni i diplomski radovi iz ekonomije: menadžment, marketing, finansija, elektronskog poslovanja, internet tehnologija, biznis planovi, makroekonomija, mikroekonomija, preduzetništvo, upravljanje ljudskim resursima, carine i porezi.

Првите успешни авионски летови, на погон и контролирани од страна на пилоти, се случија на почетокот на минатиот век. Таканаречените авиони, полетувале од ливади, а самите подвизи имале симболична или истражувачка улога. Денес, век подоцна, авионите се неопходност. Полетуваат од комплексни терминали кои примаат и над 100 милиони патници годишно. Авионите имаат state-of-art дизајн, примаат неколку стотици патници, тежат и до стотина тони, летаат со брзини до еден мах. Поседуваат неверојатна електроника, која е во состојба сама да го спушти авионот. А да, и чинат и до 200 милиони долари. Неверојатно, нели? За временски период од еден животен век, една технологија како што е тоа авионската, успеала да се развие од нула до величествени, неверојатни размери.

MaturskiRadovi.Net сајт е уште еден напор да ви обезбеди бесплатна, правилното водство кон развојот на вашата индивидуална работа, која може да го симнете само на нашата веб страница ...

Комплетната работа може да се види и / или преземање одапликацијата (а)
Тим http://www.MaturskiRadovi.Net сајт, тимот е мисли на тебе !


Prilog(a)
.pdf  Primena na IT alatkite.pdf (Veličina: 140.47 kb / Preuzimanja: 591)


PORUČITE RAD NA OVOM LINKU >>> SEMINARSKI
maturski radovi seminarski radovi maturski seminarski maturski rad diplomski seminarski rad diplomski rad lektire maturalna radnja maturalni radovi skripte maturski radovi diplomski radovi izrada radova vesti studenti magistarski maturanti tutorijali referati lektire download citaonica master masteri master rad master radovi radovi seminarske seminarski seminarski rad seminarski radovi kvalitet kvalitetni fakultet fakulteti skola skole skolovanje titula univerzitet magistarski radovi

LAJKUJTE, POZOVITE 5 PRIJATELJA I OSTVARITE POPUST
09:07 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Nova tema  Odgovori 


Skoči na forum: