Maturski, Seminarski , Maturalni i diplomski radovi iz ekonomije: menadzment, marketing, finansija, elektronskog poslovanja, internet tehnologija, biznis planovi, makroekonomija, mikroekonomija, preduzetnistvo, upravljanje ljudskim resursima, carine i porezi.
ПОДЕЛА ЛОВНЕ ДИВЉАЧИ
1) Према положају дивљачи у простору на:
Дивљач високог лова
Дивљач ниског лова
2) Према улози дивљачи на:
Корисну
Штетну
3) Према односу у станишту на:
Крупну
Ситну
4) Према телесном покривачу на:
Длакаву
Пернату
Ову последњу поделу неки аутори сматрају најадекватнијом, јер је најближа научној подели дивљачи (сисари и птице), да практично задовољава ловце иако обухвата неке врсте животиња које су заштићене, те као такве немају практичног значаја у ловству (нпр. Орлови) или су изразито корисне па их не би требало ловити (нпр. Дрозд)
Доста је и прихваћена подела на крупну (Дивљач високог лова) и ситну (Дивљач ниског лова) а ове две групе се деле на подгрупе крупне и ситне длакаве односно крупне и ситне пернате дивљачи.
У крупну дивљач се сврставају оне животиње које су ређе, племенитије, атрактивније па и крупније, опасније и теже се лове. Према закону о ловству крупна дивљач се одстрељује из пушака са олученим цевима, метком са једним зрном. Ово је правило ловачке етике и начело витештва у ловству. На нашем простору егзистирају следеће врсте крупне дивљачи: јелен, муфлон, срна, дивокоза, дивља свиња, медвед, рис, орлови, лабудови, велики тетреб, мали тетреб и др. Што се тиче ситне дивљачи егзистирају: зец, дивља мачка, видра, дивља гуска, веверица, фазан, препелица, голубови, пух, гугутка, шумска шљука и др....
САДРЖАЈ:
САДРЖАЈ: 2
ПОЈАМ И КЛАСИФИКАЦИЈА ЛОВНЕ ДИВЉАЧИ 3
ПОДЕЛА ЛОВНЕ ДИВЉАЧИ 4
УСЛОВИ ЗА ОПСТАНАК ДИВЉАЧИ 5
ЕКОЛОШКА СТРУКТУРА – ПОПУЛАЦИЈА ДИВЉАЧИ 6
БИОДИВЕРЗИТЕТ И ДИВЕРЗИТЕТ ДИВЉАЧИ 7
ЛОВЉЕЊЕ ДИВЉАЧИ 8
ЗАДАЦИ ПРИ ПЛАНИРАЊУ ОДСТРЕЛА 9
РЕГУЛИСАЊЕ БРОЈНОСТИ 9
ОДСТРЕЛ ПОЈЕДИНИХ ВРСТА 10
СРНА 10
ЈЕЛЕН 11
ЛОПАТАР 12
ДИВОКОЗА 12
ДИВЉА СВИЊА 13
МУФЛОН 13
ЗАКЉУЧАК 15
ЛИТЕРАТУРА 16