Osvrt, komentar, izveštaj i novinarska kritika na temu po izboru - menadžment umetnič
Maturski, Seminarski , Maturalni i diplomski radovi iz menadžmenta.
Predmet seminarskog rada je izučavanje novinarskih žanrova u primeru i teoriji. Na osnovu primera, koji su preuzeti sa internet sajtova i teorije, objašnjavamo šta su novinarski žanrovi.
Kritika:
„Milioner sa ulice”
Indijskom bajkom na ekonomsku krizu
„Milioner sa ulice” („Slumdog Millionaire”), režija Deni Bojl i Lovelin Tandan, scenario Simon Bofoj prema romanu Vikasa Svarupa, uloge: Dev Patel, Anil Kapur, Frida Pinto..., trajanje: 120 minuta, proizvodnja: Velika Britanija/ SAD, 2008.
Holivudizacija Bolivuda, ili bolivudizacija Holivuda? Ima i jednog i drugog, ali svejedno – britansko-američki film „Milioner sa ulice” Denija Bojla i Lovelin Tandan, idealan je za gledanje na velikom bioskopskom platnu. I toliko moćan da je probudio duboko ukopane sentimente članova Američke akademije za film, te mu od srca dadoše čak osam Oskara.
Da se razumemo, ovo nije tipičan „oskarovski naslov”, iako je reč o priči koja uspeh tematizuje po američkom receptu i završava „sladunjavim” hepiendom. Ovo je savremena i razigrana indijska bajka, koja mu dođe „kao melem na ranu” ekonomskom krizom skrhanog sveta, u kojem su se mnogi snovi raspršili, pa i onaj – da je moguće roditi se u blatu a ipak stići do zvezda.
Bojlov film dokazuje da je, „američki san” još uvek moguć. Ako ne trenutno u Americi, a ono na drugim krajevima sveta, u slamovima Mumbaja u kojima raste dečak Džamal Malik i na ulici uči sve što će mu posle koristiti u kvizu na koji se prijavljuje iz očaja. Dečaku koji na početku filma pred publiku izlazi bukvalno iz septičke jame, u koju se uvaljao kako bi se izvukao iz poljskog „čučavca”, pošlo je za rukom da dosegne san i rasprostre „Milionera sa ulice” po holivudskom tepihu.
SADRŽAJ:
Uvod 3
1 Kritika: 3
2 Komentar: 5
3 Izveštaj: 6
4 Osvrt: 8
5 Literatura: 11
http://www.maturskiradovi.net/eshop
|