Karakteristike sportskih organizacija u javnom sektoru

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA
 
Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
Autor Poruka
derrick Nije na vezi
Posting Freak
*****

Poruka: 3,082
Pridružen: Jul 2009
Poruka: #1
Karakteristike sportskih organizacija u javnom sektoru
U V O D

Još od davnina poznato je da je čovek težio nadmetanju, kako u umnim tako i u fizičkim sposobnostima i upravo za ovu pojavu može se vezati nastanak sporta, kao organizovane ljudske aktivnosti. Reč sport vuče poreklo od latinske reči „di sportare“ koja je potom preuzeta u druge evropske jezike. U našem jeziku pod sportom se podrazumeva igra, zabava, razonoda.

Pod sportom podrazumevamo takmičenja, koja se načešće odnose na fizičke aktivnosti, u kojima čovek angažuje telo, ali postoje sportovi, kao što je šah, gde fizička snaga i stanje organizma u pogledu izdržljivosti nije presudan faktor. Zbog toga se može reći da su neki od razloga za bavljenje sportom razonoda, razvijanje tela, takmičarski duh, a u posednje vreme i finansijska dobit. Sport je fenomen koji je sastavni deo društvenih potreba pojedinca, univerzalno sredstvo razumevanja i saradnje među ljudima, u cilju fizičkog i duhovnog razvoja, vitalnosti i zdravlja, socijalnog odnosa i stavova, odbrambene spremnosti i kvaliteta života. Takođe, sport možemo posmatrati i kao ekonomsku kategoriju u funkciji zapošljavanja, pokretača proizvodnje i ekonomskog rasta, promocije, reklame i ostalih marketinških aktivnosti u oblastima turizma, transporta, ugostiteljstva, medija, zabave, trgovine itd.

S A D R Ž A J

UVOD...........2
1. UTICAJ DRŽAVE NA ORGANIZOVANJE SPORTSKIH AKTIVNOSTI I RAZVOJ SPORTA.....4
2. NAČIN ORGANIZOVANJA SPORTSKIH ORGANIZACIJA U REPUBLICI SRBIJI.........7
3. ORGANIZACIJA RADA U FUDBALSKOM SAVEZU SRBIJE......10
3.1 DELATNOST FUDBALSKOG SAVEZA SRBIJE.....10
3.2 ORGANI FUDBALSKOG SAVEZA SRBIJE........12
3.3 IZVORI FINANSIRANJA.....................14
4. KARAKTERISTIKE SPORTSKIH KLUBOVA KAO ORGANIZACIJA JAVNOG SEKTORA ...15
ZAKLJUČNA RAZMATRANJA...........16


PORUČITE RAD NA OVOM LINKU >>> SEMINARSKI
maturski radovi seminarski radovi maturski seminarski maturski rad diplomski seminarski rad diplomski rad lektire maturalna radnja maturalni radovi skripte maturski radovi diplomski radovi izrada radova vesti studenti magistarski maturanti tutorijali referati lektire download citaonica master masteri master rad master radovi radovi seminarske seminarski seminarski rad seminarski radovi kvalitet kvalitetni fakultet fakulteti skola skole skolovanje titula univerzitet magistarski radovi

LAJKUJTE, POZOVITE 5 PRIJATELJA I OSTVARITE POPUST
02:42 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Nova tema  Odgovori 


Verovatno povezane teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: zadnja poruka
  Organizacija Ujedinjenih nacija 2 derrick 0 2,249 11-10-2013 03:49 PM
zadnja poruka: derrick
  Struktura i organizacija školske biblioteke derrick 0 2,744 04-06-2013 09:44 PM
zadnja poruka: derrick
  Karakteristike prostora u prostornom planiranju derrick 0 2,336 08-02-2013 12:18 PM
zadnja poruka: derrick
  Gotovi seminarski radovi ORGANIZACIJA Maja 0 4,085 11-03-2012 09:19 PM
zadnja poruka: Maja
  Hidrografske karakteristike opštine Novi Pazar Maja 0 3,146 09-02-2012 06:15 PM
zadnja poruka: Maja

Skoči na forum: