Investicii

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA
 
Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
Autor Poruka
Dzemala Nije na vezi
Posting Freak
*****

Poruka: 8,277
Pridružen: May 2010
Poruka: #1
Investicii
Maturski, Seminarski , Maturalni i diplomski radovi iz ekonomije: menadžment, marketing, finansija, elektronskog poslovanja, internet tehnologija, biznis planovi, makroekonomija, mikroekonomija, preduzetništvo, upravljanje ljudskim resursima, carine i porezi.


Инвестиции е активен редирекција на ресурси средства за создавање на бенефиции во иднина, користењето на ресурси, средства за да заработи приход или добивка во иднина. Ова е поврзано со заштеда или потрошувачка. Инвестиции се вклучени во многу области на стопанството, како што се бизнис менаџмент и финансии, без разлика за домаќинства, фирми, или влади. Инвестициите вклучуват избор од страна на поединец или организацијата, како еден пензиски фонд, по некоја анализа или мисла, место или да се позајмуваат пари во возилото, инструмент или имот, како што се сопственост, стоката, акции, обврзници, финансиски деривати (на пр фјучерси и опции), или на странски средства деноминирани во странска валута, која има одреден степен на ризик и дава можност за генерирање враќа во текот на еден временски период. Инвестиции доаѓа со ризикот од губење на главната сума. Оваа инвестиција која не се темелно анализирани може да биде високо ризична во однос на инвестициите на сопственикот, бидејќи можноста за губење на пари не е во рамките на сопственикот на контрола. Разликата помеѓу шпекулации и инвестиции може да се суптилни. Тоа зависи од инвестициите на сопственикот на ум, дали целта е за кредитирање на некој друг ресурс за економскиот намерно или не. ...

MaturskiRadovi.Net сајт е уште еден напор да ви обезбеди бесплатна, правилното водство кон развојот на вашата индивидуална работа, која може да го симнете само на нашата веб страница ...

Комплетната работа може да се види и / или преземање одапликацијата (а)
Тим http://www.MaturskiRadovi.Net сајт, тимот е мисли на тебе !


Prilog(a)
.pdf  Investicii.pdf (Veličina: 210.6 kb / Preuzimanja: 758)


PORUČITE RAD NA OVOM LINKU >>> SEMINARSKI
maturski radovi seminarski radovi maturski seminarski maturski rad diplomski seminarski rad diplomski rad lektire maturalna radnja maturalni radovi skripte maturski radovi diplomski radovi izrada radova vesti studenti magistarski maturanti tutorijali referati lektire download citaonica master masteri master rad master radovi radovi seminarske seminarski seminarski rad seminarski radovi kvalitet kvalitetni fakultet fakulteti skola skole skolovanje titula univerzitet magistarski radovi

LAJKUJTE, POZOVITE 5 PRIJATELJA I OSTVARITE POPUST
10:34 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Nova tema  Odgovori 


Skoči na forum: