Frojdovo tumačenje snova

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Poruka
derrick Nije na vezi
Posting Freak

Poruka: 3,085
Poruka: #1
Frojdovo tumačenje snova
Uvod

Mislim da je ova tema jako bitna za sve nas. Bitna je zbog toga što kroz svoje snove možemo da shvatimo kakvi smo mi u stvari. Naši su snovi slika naše duše,na neki način. Teško da neko drugi može da protumači naše snove,jer neke stvari nikada nikome nećemo ispričati. Zbog toga što su toliko zastrašujući ili morbidni,da se o tome nemože ni pričati. Ali moramo znati da ne sanjamo samo mi takve snove,svi ih sanjamo. Svi imamo u sebi neke skrivene požude i želje,koje nemožemo ni da zamislimo u budnom stanju. Naš ego nam to nedopušta.

Postavljamo sebi uvek pitanje,zašto neke stvari,sanjamo ? Zbog čega ? Odkud sada ? A nismo ni svesni da naš mozak pamti sve,sve što ugleda,čuje ili zapamti na bilo koji drugi način negde ostaje. Svaki lik koji sanjamo negde smo već videli,i ako mislimo da nam je potpuni neznac. Ljudi se mnogo pitaju i mogu reći i boje kada nešto sanjajo. Ja iskreno mislim da san nemože da pretkaže budućnost. Može samo da nas navede i približi nekim stvarim,da nas podseti,da malo više razmišljamo o tome. Kada sanjamo nešto loše,a imamo nekih nerešenih problema u života,ja mislim da psiha stvara neke slike,da nas malo okrene da razmišljanjamo o nečemu drugom,jer ljudski mozak se u snu odmara,nemožemo da kontrolišemo svoje snove. Pokušaću da malo pojasnim neke stvari,i napišem kako ja to vidim.

Sadržaj

Uvod ................. 3
Biografija ...................... 4
Istorija tumačenja snova ........... 5
Frojdova teorija snova ............. 5
Odnos sna prema budnom stanju .................. 6
Gradivo sna ................ 6
Izvor sna ............... 7
Rad sna ....................... 9
Zašto se san zaboravlja posle budjenja ......... 10
Etika osećanja u snu ..................... 10
Metod tumačenja snova ...................... 11
Sta nam snovi govore o stvarnosti ............. 11
Vrste snova ……………………………. 12
Značenje pojedinih snova ..................... 14
Struktura spavanja …………………… 14
Faze spavanja …………………….. 15
Sanjanje ........................... 15
Zanimljivosti o snovima ............. 16
Spavanje otkriva karakter ličnosti ........... 17
Koje boje najčešće sanjamo .......... 17
Parasomnije (mjesečarenje, noćne more...) .......... 19
Zašto sanjamo ??? .................... 20
Zaključak ....................... 21
Literatura ................. 22

PORUČITE RAD NA OVOM LINKU >>> SEMINARSKI
maturski radovi seminarski radovi maturski seminarski maturski rad diplomski seminarski rad diplomski rad lektire maturalna radnja maturalni radovi skripte maturski radovi diplomski radovi izrada radova vesti studenti magistarski maturanti tutorijali referati lektire download citaonica master masteri master rad master radovi radovi seminarske seminarski seminarski rad seminarski radovi kvalitet kvalitetni fakultet fakulteti skola skole skolovanje titula univerzitet magistarski radovi

LAJKUJTE, POZOVITE 5 PRIJATELJA I OSTVARITE POPUST
24-01-2013 09:01 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Nova tema  Odgovori 

Verovatno povezane teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: zadnja poruka
  Uticaj sociokulturalnog konteksta na Frojdovo shvatanje o ljudskoj prirodi - nov rad Dzemala 0 1,285 17-08-2011 06:18 PM
zadnja poruka: Dzemala
  Frojdovo otkriće nesvesnog Dzemala 0 1,477 20-10-2010 02:04 AM
zadnja poruka: Dzemala

Skoči na forum: