Bežični prenos podataka

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA
 
Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
Autor Poruka
Maja Nije na vezi
Posting Freak
*****

Poruka: 1,233
Pridružen: Nov 2011
Poruka: #1
Bežični prenos podataka
UVOD

Prvi elektronski uređaji su se uglavnom koristili za prenos podataka po govornim kanalima. U početku su to bili robusni i teški uređaji sa malom radnom memorijom. Takvi uređaji koristili su se za primopredaju tekstualnih poruka uglavnom u ASCII kodu, simbola u vidu linija, standardnih i specijalnih grafičkih simbola.
Daljim razvojem i usavršavanjem računarske opreme sistemi dobijaju funkcije kao što su prikupljanje, obrada, prikaz i prenos podataka.Korisnici na jednoj lokaciji sa lakoćom mogu koristiti zajedničke podatke koji se nalaze na udaljenim lokacijama i vršiti njihovu razmenu, kao i postojanje centralne baze podataka koja je svima na raspolaganju.Ono sto je jako vazno pri prenosu podataka jeste da brzina prenosa bude maksimalna, t.j. da nema uskih grla, da nema pojave grešaka pri prenosu t.j. da poruka stigne ispravno i omogućavanje prenosa poruke većeg memorijskog kapaciteta.

U nastavku su obrazloženi medijumi i uređaji bez kojih prenos podataka ne bi bio omogućen I efikasan kao I način bežičnog prenosa podataka.

Sadržaj

UVOD................2
PRENOSNI PUTEVI..................3
UPREDENA PARICA...............4
KOAKSIJALNI KABL............. 6
OPTIČKO VLAKNO ……. 7
BEŽIČNI PRENOSNI PUTEVI...........11
ZEMALJSKE RADIO VEZE.........12
MIKROTALASNE VEZE........12
RADIO DIFUZIJA...................13
SATELITSKE MIKROTALASNE VEZE............13
MODEM.........................15
MULTIPLEKSER......................17
KONCENTRATOR......................20
MOST...........................21
PREKLOPNIK.....................21
RUTER..............................21
VRATNICE..........................21
INTERFEJS........................ 21
ZAKLJUČAK........................ 22


PORUČITE RAD NA OVOM LINKU >>> SEMINARSKI
maturski radovi seminarski radovi maturski seminarski maturski rad diplomski seminarski rad diplomski rad lektire maturalna radnja maturalni radovi skripte maturski radovi diplomski radovi izrada radova vesti studenti magistarski maturanti tutorijali referati lektire download citaonica master masteri master rad master radovi radovi seminarske seminarski seminarski rad seminarski radovi kvalitet kvalitetni fakultet fakulteti skola skole skolovanje titula univerzitet magistarski radovi

LAJKUJTE, POZOVITE 5 PRIJATELJA I OSTVARITE POPUST
03:54 PM
Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Nova tema  Odgovori 


Poruke u ovoj temi
Bežični prenos podataka - Maja - 22-08-2012 03:54 PM

Verovatno povezane teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: zadnja poruka
  Tipovi podataka u C++ derrick 0 3,026 08-09-2013 01:21 AM
zadnja poruka: derrick
  Tipovi podataka derrick 0 2,524 08-09-2013 01:19 AM
zadnja poruka: derrick
  Delphi- rad sa bazama podataka - aplikacija sa bazom Maja 0 2,717 22-08-2012 03:49 PM
zadnja poruka: Maja
  E - alati - Sredstvo za učenje, a ne sredstvo za prenos znanja Maja 0 2,209 22-08-2012 02:37 PM
zadnja poruka: Maja
  Seminarski rad - Prostorne baze podataka erik_bananamen 0 3,290 14-05-2011 01:40 PM
zadnja poruka: erik_bananamen

Skoči na forum: