Baze podataka u poslovnim sistemima - diplomski sa primerom

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Poruka
Dzemala Nije na vezi
Posting Freak

Poruka: 8,280
Poruka: #1
Baze podataka u poslovnim sistemima - diplomski sa primerom
Maturski, Seminarski , Maturalni i diplomski radovi iz ekonomije: menadžment, marketing, finansija, elektronskog poslovanja, internet tehnologija, biznis planovi, makroekonomija, mikroekonomija, preduzetništvo, upravljanje ljudskim resursima, carine i porezi.

Ako bismo želeli da u jednoj rečenici definišemo baze podataka onda bi definicija bila da je to skup povezanih podataka koji su organizovani na određen način i među sobom postavljnei u određene veze – relacije.

Sam pojam baza podataka pojavio se krajem šezdesetih godina i označavao je skup međusobno povezanih podataka koji se čuvaju zajedno i među kojima ima samo onoliko ponavljanja koliko je neophodno za njihovo optimalno korišćenje pri višekorisničkom radu. Podaci se pamte tako da budu nezavisni od programa koji ih koriste, i strukturiraju se tako da je omogućen porast baze.

Model podataka služi za prikazivanje objekata sistema – entiteta, njihovih svojstava – atributa, kao i njihovih međusobnih veza. Svaki model podataka mora da sadrži strukturu objekata, ograničenja i operacije nad objektima. Entiteti po svojoj prirodi mogu biti:

realni deo sveta ( npr. aparat, preduzeće, radnik, račun, narudžbenica i sl.)
apstraktni pojam ( mera, količina, boja, zvanje, itd.)
događaj ( narudžbina, transport, upis studenata, i sl.)
asocijacija ( službenik – firma, predmet – nastavnik).

Najpopularniji model baza podataka, danas, je relacioni model, i to zahvaljujući pre svega sledećim osobinama:

struktura modela veoma je jednostavna, baza podatka predstavlja skup tabela
moguća je formalno – matematička interpretacija tabela....

S A D R Ž A J

UVOD 3
1.1 Šta su web baze podataka? 4
2 SISTEMI ZA UPRAVLJANJE BAZOM PODATAKA 6
2.1 Model objekti-veze 8
2.1.1 Generalizacija i specijalizacija 10
2.1.2 Agregacija i dekompozicija 11
2.1.3 Struktura relacionog modela 12
2.1.4 Pravila integriteta modela 15
2.1.5 Poslovna pravila integriteta 15
2.1.6 Arhitektura objektnih subp 17
2.1.7 Objektni upitni jezik – oql 18
2.1.8 Objektno-relacioni model 18
2.1.9 Korisnički definisani tipovi 20
2.2 Sloj baze podataka 22
3 SQL 25
3.1 STANDARDNI UPITNI JEZIK – SQL 25
3.1.1 OPŠTA SINTAKSNA PRAVILA 26
4 FIZIČKA STRUKTURA BAZE PODATAKA 32
4.1 UPRAVLJANJE IZVRŠENJEM TRANSAKCIJA 33
5 PRIMER KORIŠĆENJA BAZE PODATAKA U PREDUZEĆIMA 34
6 Strukturna sistem analiza 35
6.1 Dijagrami toka podataka 35
6.2 Stablo procesa 35
6.3 Dijagrami 36
6.4 Rečnik podataka 42
6.5 Sintaksni prikaz skladišta i tokova podataka 43
6.6 Izveštaj CASE alata 43
7 Modeli podataka 51
7.1 Konceptualni model podataka 51
ZAKLJUČAK 53
7.1 Fizički model podataka 54
7.1 Baza podataka 56
LITERATURA 58

PORUČITE RAD NA OVOM LINKU >>> SEMINARSKI
maturski radovi seminarski radovi maturski seminarski maturski rad diplomski seminarski rad diplomski rad lektire maturalna radnja maturalni radovi skripte maturski radovi diplomski radovi izrada radova vesti studenti magistarski maturanti tutorijali referati lektire download citaonica master masteri master rad master radovi radovi seminarske seminarski seminarski rad seminarski radovi kvalitet kvalitetni fakultet fakulteti skola skole skolovanje titula univerzitet magistarski radovi

LAJKUJTE, POZOVITE 5 PRIJATELJA I OSTVARITE POPUST
02:06 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
macaksn Nije na vezi
Junior Member
**

Poruka: 2
Poruka: #2
RE: Baze podataka u poslovnim sistemima - diplomski sa primerom
Brate da li znas da radis dobro u ms sql?
Posto je meni potrebno da se odradi za diplomski baza podataka Skola.
Ustvari meni se tema zove "izrada baze podataka skola primenom ms sql sistema" ja sam odradio sve o ms sql samo mi je potrebana baza podataka "Skola" i naravno relacija baze.
Hvala
Odgovori mi na mail: macaksn@gmail.com

Hvala
08:46 PM
Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
derrick Nije na vezi
Posting Freak

Poruka: 3,087
Poruka: #3
Ok,

javicemo odgovor na e-mail.

maturski radovi seminarski radovi maturski seminarski maturski rad diplomski seminarski rad diplomski rad lektire maturalna radnja maturalni radovi skripte maturski radovi diplomski radovi izrada radova vesti studenti magistarski maturanti tutorijali referati lektire download citaonica master masteri master rad master radovi radovi seminarske seminarski seminarski rad seminarski radovi kvalitet kvalitetni fakultet fakulteti skola skole skolovanje titula univerzitet magistarski radovi

01:01 AM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
macaksn Nije na vezi
Junior Member
**

Poruka: 2
Poruka: #4
Ako bi mogli sto pre bilo bi dobro, posto mi je potrebno.
Hvala
12:41 PM
Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
derrick Nije na vezi
Posting Freak

Poruka: 3,087
Poruka: #5
Poslao sam na mejl odgovor.

06:41 PM
Nova tema  Odgovori 

Verovatno povezane teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: zadnja poruka
  Pristup modelovanju podataka - diplomski derrick 0 1,008 23-07-2013 11:07 PM
zadnja poruka: derrick
  Privredni razvoj Srbije sa osvrtom na ulogu industrije - diplomski derrick 0 1,147 23-07-2013 11:00 PM
  Upoznavanje dece sa instrumentima kroz istoriju - diplomski VS1 0 1,006 19-06-2013 09:24 PM
zadnja poruka: VS1
  Uloga medicinske sestre u lečenju bolesnika sa povredom glave - diplomski VS1 0 2,111 18-06-2013 12:26 PM
zadnja poruka: VS1
  Biznis plan za restoran sa keteringom - diplomski derrick 0 3,108 03-03-2013 06:09 PM

Skoči na forum: