Нутриционизам - последипломски – магистерски студии

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA
 
Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
Autor Poruka
Dzemala Nije na vezi
Posting Freak
*****

Poruka: 8,277
Pridružen: May 2010
Poruka: #1
Нутриционизам - последипломски – магистерски студии
Maturski, Seminarski , Maturalni i diplomski radovi iz ekonomije: menadzment, marketing, finansija, elektronskog poslovanja, internet tehnologija, biznis planovi, makroekonomija, mikroekonomija, preduzetnistvo, upravljanje ljudskim resursima, carine i porezi.


Вовед


Технолошко-техничкиот факултет во Велес (со дисперзирани студии во Кичево и Битола) е релативно нова високообразовна институција во рамките на Универзитетот "Св. Климент Охридски"–Битола. Факултетот, како една од 11-те високообразовни установи на Универзитетот е формиран со амбициозна мисија на делување како мост помеѓу
академијата и индустријата, по пат на имплементација на три акредитирани студиски додипломски програми (прв циклус):

- Прехранбена технологија и биотехнологија
- Процесно инженерство и прехранбена индустрија
- Нутриционизам

Факултетот од своето основање цврсто ја следи определбата за спроведување на современи и флексибилни студиски програми, динамичен менаџмент со човечките ресурси, активна политика на интегрирање во опкружувањето, подршка и креирање на иницијативи за интернационализација, како и култура и квалитет во сите сфери од своето работење...

Ceo rad mozete preuzeti potpuno besplatno iz Attachment-a


Prilog(a)
.pdf  Нутриционизам - последипломски – магистерски студии.pdf (Veličina: 490.9 kb / Preuzimanja: 2351)


PORUČITE RAD NA OVOM LINKU >>> SEMINARSKI
maturski radovi seminarski radovi maturski seminarski maturski rad diplomski seminarski rad diplomski rad lektire maturalna radnja maturalni radovi skripte maturski radovi diplomski radovi izrada radova vesti studenti magistarski maturanti tutorijali referati lektire download citaonica master masteri master rad master radovi radovi seminarske seminarski seminarski rad seminarski radovi kvalitet kvalitetni fakultet fakulteti skola skole skolovanje titula univerzitet magistarski radovi

LAJKUJTE, POZOVITE 5 PRIJATELJA I OSTVARITE POPUST
05:06 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Nova tema  Odgovori 


Skoči na forum: