Менаџмент на човечки ресурси

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA
 
Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
Autor Poruka
Dzemala Nije na vezi
Posting Freak
*****

Poruka: 8,277
Pridružen: May 2010
Poruka: #1
Менаџмент на човечки ресурси
Maturski, Seminarski , Maturalni i diplomski radovi iz ekonomije: menadzment, marketing, finansija, elektronskog poslovanja, internet tehnologija, biznis planovi, makroekonomija, mikroekonomija, preduzetnistvo, upravljanje ljudskim resursima, carine i porezi.


Сите ние како поединци, постојано низ нашиот живот учиме и стекнуваме знаење, способности, вештини, кои очекуваме дека ќе ни помогнат да се вработиме или да ги примениме соодветно за да можеме да заработуваме за живот и да си го осигураме нашиот опстанок.

Секој човек во текот на својот живот сака да изгради успешна кариера, со која ќе може да се гордее. Меѓутоа тоа секогаш не е така лесно и едноставно, бара многу жртви, отстапки, компромиси со своите партнери, фамили, блиски пријатали и на крај со самите себе.

Во оваа семинарска работа како предмет на истражување се дефинирањето, фазите во кариерата, факторите кои влијаат на кариерата, потоа голем број на практични примери, расмислувања на експерти, разлика помеѓу традиционалните и модерните гледишта за кариерата, цели кон кои се стремат поединците во кариерата и.т.н., се со цел да го објасниме развојот на кариерата и нејзиното значење ...

СОДРЖИНА

Вовед-----------------------------------------3
1.Дефинирање на кариера и значењето на нејзиниот развој--4
2.Фази во развојот на кариерата----------------------5
3.Промени во кариерата--------------------------------7
4.Типови кариери--------------------------------------10
5.Главни фактори во избор на кариера-----------------10
5.1.Родителство-------------------------------------11
5.2.Кариерата на партнерот----------------------------11
5.3.Промени на животните вредности--------------------------------------12
6.Цели на кариерата--------------------------------------14
7.Индивидуално управување со кариерата и стратегиите-----------15
8.Организационата подршка за развој на кариерата------------------16
Заклучок------------------------------------17Prilog(a)
.pdf  Менаџмент на човечки ресурси.pdf (Veličina: 214.41 kb / Preuzimanja: 2903)


PORUČITE RAD NA OVOM LINKU >>> SEMINARSKI
maturski radovi seminarski radovi maturski seminarski maturski rad diplomski seminarski rad diplomski rad lektire maturalna radnja maturalni radovi skripte maturski radovi diplomski radovi izrada radova vesti studenti magistarski maturanti tutorijali referati lektire download citaonica master masteri master rad master radovi radovi seminarske seminarski seminarski rad seminarski radovi kvalitet kvalitetni fakultet fakulteti skola skole skolovanje titula univerzitet magistarski radovi

LAJKUJTE, POZOVITE 5 PRIJATELJA I OSTVARITE POPUST
11:01 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Nova tema  Odgovori 


Verovatno povezane teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: zadnja poruka
  Теорија на непосредно гаѓање Dzemala 0 2,899 28-11-2010 05:08 AM
zadnja poruka: Dzemala
  Анализа на статистички податоци за вработените во млин Стојчев VS1 0 3,406 24-04-2010 03:28 PM
zadnja poruka: VS1
  МЕТОДИ НА ДЕЛОВНОТО ПЛАНИРАЊЕ VS1 0 3,170 28-03-2010 12:26 PM
zadnja poruka: VS1
  СЕМИНАРСКА РАБОТА МЕТОДИ НА ДЕЛОВНОТО ПЛАНИРАЊЕ derrick 0 6,751 17-01-2010 06:13 PM
zadnja poruka: derrick
  поимот на граѓанските права seminarski derrick 0 4,272 21-09-2009 02:26 PM
zadnja poruka: derrick

Skoči na forum: