Video tutorijali o search engine optimization-u

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Poruka
Jovica
Unregistered

Poruka: #1
Video tutorijali o search engine optimization-u
Ovi tutorijali su na engleskom i nisu nesto bas posebno ne razumljivi (naravno za one koji kolko tolko znaju engleski - oni koji ne znaju engleski neka slobodno pitaju prevescemo neke najbitnije delove)

Ovo su klipovi od Will Reynoldsa - lik koji je bar po meni najveci maher za SEO. Gledajuci njegove klipove na youtube-u sam naucio dosta toga.
Ovo je njegov sajt http://www.thinkseer.com

e sad da pocnemo.
U ovom klipu Will govori o dupliranom sadrzaju (ono sto mi inace radimo ceo dan na ovom sajtu - copy/paste - a sto inace ne bi trebalo Smile ). Imati jedinstven sadzaj je najbitnije na svakom sajtu - ne mora da bude kvalitetan bitno da je jedinstven. Google ne prica srpski tako da ne moze da zna da li to sto smo mi napisali ima nekog smisla i nekog "zivotnog" znacaja ali zato moze da vidi da li smo nesto preuzeli sa nekog drugog sajta ili smo bas mi napisali.
Duplicate Content and SEO

ovde mozete pogledati koje stvari ne treba koristiti i koje stvari svi zivi koriste a one su zapravo beskorisne. Neke stvari sam radio uvek - valjda u nekoj zabludi ili zato sto mi je neko rekao "E to uradis i budes prvi na googlu". Ovaj klip je malo stariji ali vecina stvari koje su ovde recene i dalje vaze...
SEO Best Practices

Ovde Will objasnjava sta je bitnije - imati kljucne reci u domenu ili u linku teme tj articla
SEO Tips - Keywords in the domain vs Keywords in page names

U ovom klipu mozete dobiti odgovor na dva pitanja. Trebam/moram li napraviti XML sitemapu i da li Google Adsense i ostali google artikli mogu poboljsati moje pozicioniranje tj pozicioniranje mog sajta na googlu. Sto se sitemape tice pogledajte moju sitemapu. Skroz dole u footeru imate link Sitemap. Ovaj link se nalazi na svakoj stranici ovog foruma sto znaci da u samo 2 klika mozete skociti sa ove teme na neku potpuno 50-tu. Zbog toga vam nije bas neophodna XML sitemapa
Using Google Products and XML Sitemap

(ako nekom treba ovaj HTML sitemap mod za mybb pitajte me na PP - na mybb-ovom sajtu necete naci ovaj mod Smile )

U sledecem klipu se predstavlja jedan SEO alat za firefox (potreban je i greasemonkey). Ovaj alat je inace napravljen od strane sajta seobook.com i pomaze vam da saznate sve zivo nekom domenu...
SEO Tips - Save Time Using Firefox Plugins

Ima jos dosta klipova i uglavnom su svi korisni ali ove sam izdvojio kao najbitnije. Ceo "film" u trajanju od sat vremena mozete naci na google video - Evo link. Snimak je malo stariji tacnije iz 2006 ali vecina stvari i dalje vazi
30-05-2009 03:11 AM
Citiraj ovu poruku u odgovoru
Nova tema  Odgovori 

Skoči na forum: