Sta je page rank?

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Poruka
Jovica
Unregistered

Poruka: #1
Sta je page rank?
Page rank je vaznost stranice koju su izmislili Sergey Brin i Larry Page - osnivaci Googla. Page rank je jedan od 200 faktora uz pomoc kojih se odredjuje pozicija sajta na googlu za odredjene kljucne reci mada on nije presudan. Ukucajte u googlu web hosting. Videcete da ce ispasti hiljadu sajtova sa ovim kljucnim recima i bice toliko izmesani da se moze desiti da sajt koji ima PR2 bude bolje pozicioniran od sajta koji ima PR5. Nikad se ne moze videti tacna vrednost PR jer nam google ne dozvoljava da to ucinimo. PR se uvek menja ali samo 4 puta godisnje nas google "obavesti" o tome na taj nacin sto nam prikaze trenutnu vrednost page ranka preko svog google toolbara koga mozete skinuti odavde. Takodje PR nikad nije cela vrednost (nikad nije 4,00 pa vam povecaju na 5,00) vec je to decimalni zapis vaznosti vaseg sajta koji varira. Npr vi razmenite link sa nekim sajtom i vama page rank skoci za 0,02 - lupam. Kad smo kod razmene linkova pojam koji treba znati jeste PR Juice iliti rasipanje page ranka. Ovo se desava kada razmenjujete linkove sa dosta jakim sajtovim. Vama page rank raste a njima opada (naravno ovo nije nesto ogromno ali 10 ovakvih sajtova i imacete lepu poziciju na pretrazivacu)

Kako povecati page rank. Osim ovog primera sa PR juice ovo se moze uraditi optimizacijom sajta. Npr desava se da sajtovi koji nemaju url rewrite na home stranici imaju PR3-4 a onda kada se ode na stranicu "dublje" page rank padne na 0. Zbog toga je potrebno uraditi lepo linkovanje sajta.
PR se moze povecati jedinstvenim sadrzajem - sto vise jedinstvenog sadrzaja veci page rank. Takodje je (bar ja tako mislim) da stranice koje imaju puno poseta i stranice koje su jedistvene po dizajnu (znaci sajt koristi skriptu koju niko drugi ne koristi) takodje imaju veliki PR (mada ovo za posetu ne moa uvek da bude tacno - vidjao sam sajtove koji imaju alexa rank 50.000 a pr 1)

To bi bilo sve (sto ja znam) o PR. Ako sam negde pogreso ispravite me. Prokomentarisite moju definicuju Page ranka

.......... edit
evo ovde Lisa - koja se bavi SEO-om vec 10 godina - govori o vaznosti Page ranka i Alexa ranka

Stop The Alexa and PageRank Obsession!
01-06-2009 01:32 AM
Citiraj ovu poruku u odgovoru
Andrej Nije na vezi
Junior Member
**

Poruka: 1
Poruka: #2
RE: Sta je page rank?
To je rank sajta.
Turisticke Agencije
24-05-2010 10:01 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
dachoxl
Unregistered

Poruka: #3
RE: Sta je page rank?
Page Rank i broj posjeta nemaju veze jedno sa drugim. Page rank je ocjena Googlae-a za jedan sajt, a kriterij koji je presudan za veču ocjenu je broj povratnih linkova koji ste "zaboli" negdje na Netu.
Ako se nalaze na stranicama sa večim Page Rankom sasvim je izvjesno da će i Vama biti veći Page Rank.
Grubo rečeno, ako "Veliki" hvale "male" i pričaju o njima, Google to razumije da su oni vrijedni pažnje i daje im veču važnost.
20-06-2010 11:31 PM
Citiraj ovu poruku u odgovoru
Nova tema  Odgovori 

Verovatno povezane teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: zadnja poruka
  Razmena linkova - page rank 5 borissajkas 18 16,175 11-08-2011 04:10 PM
zadnja poruka: dachoxl
  Meta tagovi - sta je to? Jovica 2 3,803 03-10-2009 01:27 AM
zadnja poruka: derrick
  Sta je google sitemap? Jovica 3 4,575 12-08-2009 03:47 AM
zadnja poruka: Jovica

Skoči na forum: