Spijuni na TorrentLecch-u

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Poruka
Alex
Unregistered

Poruka: #1
Spijuni na TorrentLecch-u
Verovatno najpopularniji torrent sajt na svetu ima spijune iz anti-piratske agencije medju svojim korisnicima.

TorrentLeech (popularnije TL) je jedan od najpopularnijih sajteva za skidanje multimedia preko bittorrenta. Sa svojom databazom od 200 000 korisnika veoma je tesko proveriti svakog clana i utvrditi njegove namere. Upravo zbog ovoga, na njemu su se nastanili ljudi iz anti-piratske agencije zvane 'Baytsp'. Njihov nacin rada je sledeci:
Nasumice odaberu neki torrent (po mogucstvu neki novi fajl) i dokumentuju i sakupljaju IP adrese od svih onih koji su skinuli doticni fajl. Ne znam sta se dalje desava, mada sam cuo da ubrzo posle ovoga sledi upozorenje od vaseg lokalnog provajdera. Ova akcija je preduzeta zbog sve vece piraterije i multi-milionskih gubitaka produkcijskih kuca.

Preuzeto sa: FileShareFreak
24-05-2009 05:15 PM
Citiraj ovu poruku u odgovoru
Jovica
Unregistered

Poruka: #2
RE: Spijuni na TorrentLecch-u
Oni ne svataju da je piraterija nezaustavljiva. Uostalom da nema piraterije torrenta rapidshare i peer2peer-a mozda neko iz Zimbabvea nikad ne bi ni cuo da postoji Britney Spears. Sto znaci da nema piraterije svi ti autori mozda nikada i ne bi stekli slavu svetskih razmera (ili je svako od njihovih obozavaoca kupio original CD u CD Shopu u sred Zimbabvea??????)

Meni nije jasno zasto se oni toliko cimaju oko torrenta kada je mnogo lakse provaliti IP adrese od rapidshare-a. Dovoljno je da policija pita admine na rapidshare-u ko je sve skinuo taj fajl i ko ga je uploudovao. Ipak nije isto kada pogledamo neki torrent tracker i rapidshare jer torrent tracker je ko zna na kom offshore hostingu hostovan i ko zna ko je vlasnik dok je rapidshare ipak "legalna" firma...
24-05-2009 06:18 PM
seraphim Nije na vezi
Member

Poruka: 98
Poruka: #3
Treba praviti razliku izmedju pirata i onih koji dele. Piraterijom se zaradjuje a deljenjem se ne dobija apsolutno nista osim licne satisfakcije da si pomogao nekom.
Velike kompanije su uvek gladne para........zivim za dan kad ce kapitalizam kao oblik drustvenog uredjenja nestati sa lica zemlje.

http://www.maturskiradovi.net/eshop
24-05-2009 10:02 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Alex
Unregistered

Poruka: #4
(24-05-2009 10:02 PM)seraphim piše:  Treba praviti razliku izmedju pirata i onih koji dele. Piraterijom se zaradjuje a deljenjem se ne dobija apsolutno nista osim licne satisfakcije da si pomogao nekom.

Tako je!
TL je cista organizacija za pravljenje profita i zarade lakih para. Dok, imas torrent trekere na kojima je cisto 'deljenje', nikakva zarada, sva sreca pa sam clan na par takvih Smile

@Jovica
Slozio bih se sa tobom oko dela sa Zimbabveom Big Grin
Medjutim, mislim da bi anti-piratske agencije trebalo da jure 'scenere' jer su ipak oni ti koji stoje iza svega toga. Oni su glava zmije piraterije Big Grin
A ne da napadaju obicne ljude koji nemaju nista sa umnozavanjem nelegalnog materijala
25-05-2009 12:23 AM
Nova tema  Odgovori 

Skoči na forum: