Razmena linkova - page rank 5

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Poruka
borissajkas
Unregistered

Poruka: #16
RE: Google PR update
(03-06-2009 02:11 PM)Vlado piše:  E pa taktiku ne govorim nikom Big Grin Btw. rekao sam, ko ima dobar PR i razmeni baner ili Link sa HaHABre.Com , dobija za uzvrat link na mom blogu od PR5 Wink

koliko znam smisao foruma je da se podeli zanje sa drugima.

zamisli da svi dolazimo na forum i da svi samo postavljamo pitanja, a niko ne odgovara....

zato plvado, da čujemo Wink
27-06-2009 10:16 PM
Citiraj ovu poruku u odgovoru
Jovica
Unregistered

Poruka: #17
Ma kakva taktika Smile
Ja ne znam zasto je tako ali wordpress blogovi inace imaju veliki page rank. Nalazio sam blogove na wordpressu koji imaju manje poseta nego ovaj forum a imaju PR6. Takodje mislim da sajtovi fakulteta imaju veliki PR bas zbog domena edu i tako to. Zasto bi google nekom neposecenom sajtu dodelio tako veliki page rank? Mislim da sajt fakulteta u Nisu ima page rank 8 (neverovatno)
28-06-2009 12:16 AM
Knjižara
Unregistered

Poruka: #18
PageRank više nije toliko bitan element rankinga, kao što je nekad bio. Bilo je i puno priča o ukidanju.
04-04-2010 07:47 PM
dachoxl
Unregistered

Poruka: #19
(04-04-2010 07:47 PM)Knjižara piše:  PageRank više nije toliko bitan element rankinga, kao što je nekad bio. Bilo je i puno priča o ukidanju.

Sumljam da će ga ukinuti.

Jer potrebno je znati ko je važan, a ko nije, ili ko ima kvalitetniji sadržaj, starijiji je, jedinstveniji, pa i ljepši sa dobro izgrađenom strukturom internih linkova.

Ako jedan tako dobar sajt misli da je neki drugi sajt kvalitetan, tako što postavi link na njega, onda i tom drugom sajtu raste važnost što je logično i prirodno.

Onaj koji sudi i po čijim kriterijumima se odlučuje ko je "ljepši" a ko nije, je svemogući Google. Pa kome se ne sviđa ne mora ga ni koristiti.

Broj posjeta nema veze i ne utiče direktno na PR. Mada PR, kao i broj posjeta direktno utiču na to kako će neki sajt kotirati. E, ta čuvena matematička formula nije poznata nikome, a sve informacije koje saznajemo o PR su šture i nepotpune, temeljene na krvavom dugogodišnjem iskustvu, pa ih zato svi kriju kako zmija noge, ali opet tu i tamo procuri po koja informacija i može se nešto pročitati.

Mene mući jedno pitanje.

Zašto postoje ovakvi sajtovi koji se pojave kao prvi na Google-u za određenu riječ iako tu riječ ne sadrže ni u naslovu ni u opisu sajta?

Počinjem sumljati da Google ne igra pošteno i da se na neki način (da li za pare ili ne...) može postiči malo više na Google-u. Znam za AddWords, ali ovo nije to... Pogledajte ovaj link: http://www.google.ba/#hl=bs&source=hp&q=internet+republika+srpska&btnG=Google+pretraga&fp=3d0e142da64dbf69&biw=1024&bih=608

Kako je mtel.ba prvi na pretrazi za ove riječi (internet republika srpska) kad ih nema ni u naslovu ni opisu sajta? Huh
11-08-2011 04:10 PM
Nova tema  Odgovori 

Verovatno povezane teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: zadnja poruka
  Sta je page rank? Jovica 2 4,717 20-06-2010 11:31 PM
zadnja poruka: dachoxl
Lightbulb LINK BUILDING dobijanjem direktnih linkova + direktna poseta borissajkas 0 2,347 12-07-2009 11:48 PM
zadnja poruka: borissajkas

Skoči na forum: