Hegelovo poimanje povijesnog razvoja

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Poruka
Dzemala Nije na vezi
Posting Freak

Poruka: 8,280
Poruka: #1
Hegelovo poimanje povijesnog razvoja
Maturski, Seminarski , Maturalni i diplomski radovi iz biologije, psihologije ,filozofije , ekologije, fizike, geografije, Istorije i hemije.

Nije pretjerano reći da je cjelokupna historija zapadnoevropske filozofije kod ovog filozofa našla svoj najadekvatniji izraz.
Hegel je konstruirao jedan filozofski sistem kojem nema ravna u historiji filozofije.
Hegel mi se učinio jako interesantnim jer zaista,nema pitanja u filozofiji koje se ne može povezati s njim, odnosno nema istog a kojim se on nije bavio.
To je, između ostalog, jedan od glavnih razloga zasto je on tema mog seminarskog rada.
Hegel je , itekako , poznavao činjenice naučnih otkrića kao i one historijskog dešavanja, pa je to njegovo enciklopedisko znanje i poznavanje činjenica upravo karakteristična baza njegovog filozofskog opusa.
Suvereno se kreće po raznim oblastima ljudskog stvaralaštva: pravo, moral, umjetnost, religija, filozofija....
Kada bih obradila cjelokupnu Hegelovu filozofiju, moj seminarski rad bi bio previše opširan.
Zbog toga sam se ja odlučila samo na jedan dio njegove preokupacije, koja se odnosi na Hegelovo razumijevanje historije ,odnosno njenog zbivanja.
A zašto historije ?
Zato što upravo u historiji, koja predstavlja temelje evropske kulture, Hegel se bio toliko zanio da je s njom i živio.
On je uvidio da je smisao historijskog razvoja u postepenom oslobađanju ljudi, počevši od slobode jednog čovjeka do slobode svih ljudi.
Također ono što je jako bitno u Hegelovom poimanju historijskog zbivanja je da on vidi smisao njenog razvoja u razvoju duha.
Značaj mog istraživanja jeste u tome da je historija postala jedna od osnovnih karakteristika njegovog filozofiranja,što ću i razložiti u daljnjem radu...

PORUČITE RAD NA OVOM LINKU >>> SEMINARSKI
maturski radovi seminarski radovi maturski seminarski maturski rad diplomski seminarski rad diplomski rad lektire maturalna radnja maturalni radovi skripte maturski radovi diplomski radovi izrada radova vesti studenti magistarski maturanti tutorijali referati lektire download citaonica master masteri master rad master radovi radovi seminarske seminarski seminarski rad seminarski radovi kvalitet kvalitetni fakultet fakulteti skola skole skolovanje titula univerzitet magistarski radovi

LAJKUJTE, POZOVITE 5 PRIJATELJA I OSTVARITE POPUST
14-06-2010 10:15 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Nova tema  Odgovori 

Verovatno povezane teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: zadnja poruka
  Faktori kognitivnog razvoja derrick 0 995 08-03-2014 02:03 AM
zadnja poruka: derrick
  Faze razvoja psihičkih funkcija Dzemala 0 1,773 25-03-2011 04:50 PM
zadnja poruka: Dzemala

Skoči na forum: