Seminarski i Diplomski Rad Gotovi seminarski diplomski master ili magistarski rad SEMINARSKI
Zaradite prodajom svojih seminarskih radova...
Diplomski Radovi

Ekologija i zaštita tekućih voda

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima:
 
Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Poruka
Dzemala Nije na vezi
Posting Freak
*****

Poruka: 8,288
Pridružen: May 2010
Poruka: #1
Ekologija i zaštita tekućih voda
Maturski, Seminarski , Maturalni i diplomski radovi iz ekonomije: menadžment, marketing, finansija, elektronskog poslovanja, internet tehnologija, biznis planovi, makroekonomija, mikroekonomija, preduzetništvo, upravljanje ljudskim resursima, carine i porezi.


ZNAČAJ VODE ZA ŽIVE ORGANIZME I PRIVREDU



Voda ima sve veći značaj u razvoju svetske ekonomije. Ima je na celoj našoj planeti , i u zavisnosti od godišnjih doba i vremenskih prilika u različitim i ograničenim količinama.
Prema proceni , na Zemlji ima oko 1,4 milijarde m³ vode , od čega 97,2 % otpada na slanu vodu mora i okeana , oko 2 % je stalno smrznuta voda na polovima i planinama , a na rezerve slatke vode koje su u stalnom pokretu – od isparavanja do padavina i rečnih tokova otpada samo 0,8 %. Naša zemlja se ubraja u grupu evropskih zemalja koje su srednje bogate vodama. Prosečna količina padavina iznosi 890 mm godišnje , a isparavanje je 576 mm. Znači za površinske vode , za biljni i životinjski svet i za stanovništvo preostaje 314 mm. Raspoložive količine vode su nedovoljne za potrebe gradova koji se veoma brzo razvijaju , industrije , kao i za navodnjavanje leti.
Voda je neophodna svim živim organizmima za osnovne životne potrebe , pa zato mora odgovarati osnovnim kriterijumima čistoće. Osim zadovoljavanja bioloških potreba organizma , čovek koristi i izvesnu količinu vode za održavanje lične higijene. Međutim , razvojem civilizacije čovek troši sve više vode kao primarnu ili sekundarnu sirovinu u svrhu izrade materijalnih dobara , koja se u toku tehnoloških procesa zagađuje , te se kao takva ne može upotrebljavati...

Ekologija je posebna biološka disciplina koja proučava odnose živih bića prema živoj i neživoj prirodi.
Ekologija kao nauka o životnoj sredini , obuhvata izučavanje svih živih bića i svih funkcionalnih procesa koji obezbeđuju uslove opstanka živih bića u spoljašnjoj sredini.
Životni uslovi koji vladaju u okviru životnog staništa su faktori sredine i nazivaju se ekološki faktori. Oni su podeljeni u tri grupe i to :

* Abiotički
* Biotički
* Antropogeni ( faktor čoveka )

Abiotički faktori su fizičko – hemijski uslovi spoljašnje sredine. U ove faktore ubrajaju se :

a) Voda
b) Vazduh
c) Svetlost
d) Temperatura

Voda predstavlja važan ekološki faktor za opstanak svih živih organizama na Zemlji.
Svi biomi ( jedinice višeg reda sastavljeni od ekosistema ) na Zemlji grupisane su u tri životne oblasti i to : ...

Seminarski i diplomski radovi su na ovom linku -> SEMINARSKI ESHOP

maturski radovi seminarski radovi maturski seminarski maturski rad diplomski seminarski rad diplomski rad lektire maturalna radnja maturalni radovi skripte maturski radovi diplomski radovi izrada radova vesti studenti magistarski maturanti tutorijali referati lektire download citaonica master masteri master rad master radovi radovi seminarske seminarski seminarski rad seminarski radovi kvalitet kvalitetni fakultet fakulteti skola skole skolovanje titula univerzitet magistarski radovi
23-07-2011 05:38 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Nova tema  Odgovori 


Verovatno povezane teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: zadnja poruka
  Zaštita čovekove životne sredine zavisi od ekološke sveti - izveštaj istraživanja Dzemala 0 1,676 30-07-2011 11:46 AM
zadnja poruka: Dzemala
  Zaštita životne sredine Dzemala 0 1,860 30-07-2011 11:44 AM
zadnja poruka: Dzemala
  Zaštita i održivo korišćenje šuma Dzemala 0 1,420 30-07-2011 11:39 AM
zadnja poruka: Dzemala
  Održivi razvoj i zaštita okoliša Dzemala 0 1,180 23-07-2011 05:52 PM
zadnja poruka: Dzemala
  Ekologija i zastita zivotne sredine Dzemala 0 3,020 28-02-2011 02:15 AM
zadnja poruka: Dzemala

Skoči na forum: