Budizam

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Poruka
Dzemala Nije na vezi
Posting Freak

Poruka: 8,280
Poruka: #1
Budizam
Maturski, Seminarski , Maturalni i diplomski radovi iz ekonomije: menadzment, marketing, finansija, elektronskog poslovanja, internet tehnologija, biznis planovi, makroekonomija, mikroekonomija, preduzetnistvo, upravljanje ljudskim resursima, carine i porezi.

Prvi put sam čula za budizam i Budu kad sam pre nekoliko godina posetila Tajland. U Bangkoku smo išli u obilaženje poznatih budističkih hramova, kao što su hram u kome se nalazi Zlatni Buda i hram u kome se nalazi Lezeći buda. Tada sam videla ljude kako se klanjaju Budi i mislila sam da je to njihov bog. Takođe sam videla i ljude u naranđžastim haljinama i sa obrijanim glavama. Kasnije, u poslednjem razredu srednje škole sam radila seminarski na temu budizma i još nekih religija i tada sam shvatila ko je zaista Buda i da su ti ljudi u naranđžastim haljinama ustvari budistički monarsi.

OSNOVNI POJMOVI

Budizam – je etička religija nastala u Indiji u šestom veku pre nove ere. Njen osnivač je Sidarta Gotama. Budizam je religija koja otkriva patnje svih i daje način za njihovo prevazilaženje. To je religija koju svako može primeniti, ona je praktična i naglašava važnost individualnog delovanja. Buda može samo pokazati put, a ljudi treba da slede osmostruku stazu prema svojim mogućnostima. Budizam je takođe i filozofija, psihologija i način života. Kao filozofija on obezbeđuje racionalna objašnjenja prirodnih fenomena. Kao psihologija on omogućuje široki uvid u ljudsko ponašanje, a kao način života svojim osnovnim modelom pravila morala, nasuprot obezbeđuje formulu socijalnog ponašanja.

Bihtu ili bikšu – budistički monah

Bodhisatva – čovek koji se nalazi u poslednjem stadijumu dostizanja budastva, međutim on se zakleo da će umesto da sam dostigne nirvanu pomagati svim živim bićima da dođu do prosvetljenja...

PORUČITE RAD NA OVOM LINKU >>> SEMINARSKI
maturski radovi seminarski radovi maturski seminarski maturski rad diplomski seminarski rad diplomski rad lektire maturalna radnja maturalni radovi skripte maturski radovi diplomski radovi izrada radova vesti studenti magistarski maturanti tutorijali referati lektire download citaonica master masteri master rad master radovi radovi seminarske seminarski seminarski rad seminarski radovi kvalitet kvalitetni fakultet fakulteti skola skole skolovanje titula univerzitet magistarski radovi

LAJKUJTE, POZOVITE 5 PRIJATELJA I OSTVARITE POPUST
13-04-2011 02:48 AM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Nova tema  Odgovori 

Verovatno povezane teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: zadnja poruka
  Budizam VS1 0 858 18-02-2012 02:09 AM
zadnja poruka: VS1
  Budizam -ij Dzemala 0 2,073 13-08-2010 01:43 PM
zadnja poruka: Dzemala
  Seminarski-budizam Dzemala 0 1,512 18-06-2010 11:19 PM
  Budizam Dzemala 0 998 17-06-2010 04:40 PM
  Budizam 2 Dzemala 0 1,192 17-06-2010 04:39 PM