Anketa istrazivanje oblasti zdravstvene zastite

Nova tema  Odgovori 
Podelite temu sa drugarima: ZARADITE PRODAJOM SVOJIH RADOVA

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Poruka
Vesnica Nije na vezi
Posting Freak

Poruka: 2,567
Poruka: #1
Anketa istrazivanje oblasti zdravstvene zastite
Maturski, seminarski i diplomski radovi iz menadžmenta.

Anketa kao osnovna metoda u istraživanju tržišta, može se sprovoditi na dva načina:
-potpunim obuhvatanjem statističke mase koju posmatramo.
Ovaj način se primenjuje kod istraživanja relativno malih masa, kao na primer kad se ispituje tržište ivesticione opreme, sredstava za proizvodnju, i sl.

-delimičnim istraživanjem samo nekih jedinica određene mase (uzorka), pa se na osnovu tako dobijenih informacija izvodi ocena karakteristika cele mase. Uglavnom se primenjuje za ispitivanje tržišta široke potrošnje, kad su potrošači celokupno stanovništvo, ili pojedini segmenti stanovništva (muškarci, žene, deca, učenici i sl.)

Upravo u ovoj anketi sprovedeno je delimično istraživanje veoma širokih masa korisnika zdravstvene zaštite u Zavodu za zdravstveno osiguranje Filijale Novi Sad. I ako je za tako veliki broj korisnika, veoma mali broj obuhvaćen u ovoj anketi, ipak je bio dovoljan da se izvuču neki zaključci, i razmisli o nekom većem istraživanju.

Korištena je metoda ispitivanja putem intervjua koja obezbeđuje lični kontakt sa ispitanikom, sve teškoće i nejasnoće otklonjene su odmah u razgovoru, omogućeno je sticanje utisaka o ispitaniku, njegovim karakteristikama (socijalnom stanju, načinu odevanja, stepenu kulture i obrazovanja i dr.).

U toku rada koristila sam anketni list sa pitanjima koja su unapred pripremljena, i trudila sam se da ni na koji način ne utičem na ispitanika svojim sugestijama, osim kad su bile u pitanju nejasnoće. Iskreni, otvoreni i dobronamerni dali su mi prave odgovore na mnoga pitanja i ja im se iskreno zahvaljujem za to. Samo na taj način sam mogla uspeti da sagledam sve nedostatke u radu ove službe, kao i da shvatim njihovu srdžbu i nezadovoljstvo.

Lično ispitivanje-intervju, kao najbolja i najpouzdanija metoda ispitivanja, dala je rezultate i ovaj put.

REPUBLIČKI ZAVOD ZA ZDRAVSTVENO OSIGURANJE
Dr. Aleksandra Kostića 9
Beograd

ANKETNI LIST

Poštovani osiguranici,

Želeći da naše usluge učinimo efikasnijim, boljim i pre svega Vama pristupačnijim, sprovodimo ovu anketu.
Molimo Vas da sa nama podelite Vaše utiske o radu ove službe, kao i da nam date određene sugestije koje ćemo mi veoma ozbiljno razmotriti.

S poštovanjem,

PORUČITE RAD NA OVOM LINKU >>> SEMINARSKI
maturski radovi seminarski radovi maturski seminarski maturski rad diplomski seminarski rad diplomski rad lektire maturalna radnja maturalni radovi skripte maturski radovi diplomski radovi izrada radova vesti studenti magistarski maturanti tutorijali referati lektire download citaonica master masteri master rad master radovi radovi seminarske seminarski seminarski rad seminarski radovi kvalitet kvalitetni fakultet fakulteti skola skole skolovanje titula univerzitet magistarski radovi

LAJKUJTE, POZOVITE 5 PRIJATELJA I OSTVARITE POPUST
25-05-2010 10:40 PM
Poseti veb stranicu korisnika Pronađi sve korisnikove poruke Citiraj ovu poruku u odgovoru
Nova tema  Odgovori 

Verovatno povezane teme...
Tema: Autor Odgovora: Pregleda: zadnja poruka
  Istraživanje vođenje služenjem derrick 0 982 26-02-2014 12:24 AM
zadnja poruka: derrick
  Unapredjenje rada stručnih lica iz oblasti zaštite na radu derrick 0 690 24-02-2014 04:04 PM
  Upravljanje karijernim razvojem zaposlenih u oblasti bezbednosti derrick 0 912 18-01-2013 02:21 PM
  Sistemi zdravstvene zaštite u vanrednom prilikama Dzemala 0 1,538 14-08-2011 10:31 PM
zadnja poruka: Dzemala
  Laserski uredjaji u sistemima tehničke zaštite Dzemala 0 1,466 20-02-2011 06:37 PM
zadnja poruka: Dzemala

Skoči na forum: